Ogre Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogrē filmēs seriālu bērniem un jauniešiem “Kristofers un Ēnu ordenis”

29. septembra Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma piešķirt 12 500 eiro SIA Studija “F.O.R.M.A.” piedzīvojumu fantāzijas seriāla bērniem un jauniešiem “Kristofers un Ēnu ordenis” tapšanai. Seriāls veidots pēc ogrēnieša Arno Jundzes romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem.

SIA Studija “F.O.R.M.A.”  iesniegumā pašvaldībai informē, ka vairākas Arno Jundzes romāna ainas norisinās Ogrē un tās apkārtnē. Filmas veidotāji pieturēsies pie Arno Jundzes ieceres un filmēs romānā atainotos notikumus Ogrē, ieskicējot pilsētu un tās apkārtni ar bērniem draudzīgo un piedzīvojumiem bagāto vidi, iezīmējot arī pilsētvidē iepazītos siluetus, parādot apkārtnes dabas skaistumu un burvību. Arno Jundze kā ogrēnietis ir sniedzis neatsveramu ieguldījumu Ogres novada kultūras vides attīstībā, un autora romāna ekranizācija būs lielisks literārā darba iemūžinājums Ogres un tās apkārtnes ainaviskajā kultūrvidē.

Pilsētas un tās apkārtnes atspoguļošana seriālā popularizēs Ogri un veicinās Latvijas iedzīvotāju interesi par Ogri kā ģimenēm draudzīgu pilsētvidi un novadu. Ogres novada teritorija pēdējā desmitgadē, pateicoties mērķtiecīgiem pašvaldību ieguldījumiem tūrisma infrastruktūras attīstībā, kļuvusi arvien pievilcīgāka kā galamērķis tūristiem.

Piešķirto finansējumu paredzēts izlietot izdevumiem par filmēšanas pakalpojumu nodrošināšanu un servisu Ogrē un tās apkārtnē, tai skaitā apmaksājot līdz 30 personām lielai uzņemšanas grupai uzturēšanās, ēdināšanas, dažādu komunālā servisa, filmēšanas vietu nomas un citus izdevumus, tādējādi atbalstot arī vietējos uzņēmējus. Filmēšanas procesā tiek plānots iesaistīt arī ogrēniešus, kā pie masu skatu veidošanas, tā arī iekļaujot filmēšanas grupā – filmēšanas vietu administratorus, palīgus uz filmēšanas laukuma u.c., apmaksājot sniegtos pakalpojumus.

Seriāls, kurā būs 4 sērijas, pirmizrādi piedzīvos 2023. gadā. Filmu studija sadarbības ietvaros paredz arī Ogres novada pašvaldības logo izvietošanu seriāla reklāmas materiālos un seriāla titros.

Filmu studija “F.O.R.M.A.”  ir piedalījusies vairākos vērienīgos projektos, piemēram, iniciējusi spēlfilmas “Dvēseļu putenis” veidošanas idejas attīstīšanu, producējusi tādas spēlfilmas, kā “Vecā dārza noslēpums”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, “Džimlai Rūdi rallallā” u.c.