Ēku pirms gada nopirka Norvēģijas fonds “NORSK FORENING FOR GATEBARN I ESTLAND”, kurš jau vairāk kā 20 gadus nodarbojas ar atbalsta pakalpojumu sniegšanu maznodrošinātajiem bērniem Igaunijā. “Es pati esmu nākusi no maznodrošinātas ģimenes, tāpēc zinu, ko nozīmē būt nabadzīgam, bez ēdiena un vecāku mīlestības. Mūsu fonds atbalsta daudzus sociāli neaizsargātus bērnus Igaunijā, taču vēlamies palīdzēt bērniem arī Latvijā. Mēs vēlamies būt kā palīdzīga roka jūsu pilsētas bērniem,” tikšanās laikā atzīmēja fonda vadītāja Solveiga Bergslanda (Solveiga Bergsland).
Ģimenes centrs paredzēts 24 bērniem kā vieta, kur viņi var pavadīt laiku pēc skolas. Telpās būs pieejama virtuve, pārrunu un atpūtas istaba, kā arī veļasmašīna, duša, tīras drēbes un citi pakalpojumi, lai bērni saņemtu nepieciešamo aprūpi.
“Ja bērniem nav pienācīga apģērba, nav kur nomazgāties, viņi pamazām tiek izstumti no sabiedrības, līdz ar to zaudē cerību, ka kaut kas var mainīties. Bērni redz, kā dzīvo viņu vecāki, un turpina šādu dzīvesveidu, jo nezina, ka var dzīvot arī citādāk. Mēs vēlamies, lai bērni sajūt atbalstu, ka viņi ir svarīgi un nepieciešami. Mēs arī uzskatām, ka caur bērnu mēs varam mainīt arī viņu vecāku domāšanu,” atzīmēja S.Bergslanda (Solveiga Bergsland), piebilstot, ka svarīgi ir ne tikai sniegt palīdzību, bet arī bērniem mācīt, kā pašiem rūpēties par sevi un saprast - lai kaut ko iegūtu, nepieciešams dot arī pretī.
E.Helmanis uzsvēra, ka šāds redzējums ir arī Ogres pašvaldībai – pakāpeniski atteikties no pabalstu sistēmas, bet palīdzēt tieši ar pakalpojumu pieejamību. Pabalstu sniegšana ir īslaicīga problēmas risināšana, bet neatrisina tās būtību, jo nav garantijas, ka šī nauda tiešām nonāks pie bērniem.
Sadarbību ar Norvēģijas fondu uzsāka Mudīte Mardoka - nodibinājuma “Fonds Cerība Ģimenei” vadītāja. Nodibinājums ikdienā strādā ar trūcīgām, maznodrošinātām, nelabvēlīgām ģimenēm Ogres apkaimē (Ogre, Rembate, Lielvārde, Ogresgals, Laubere) - apmeklējot ģimenes viņu dzīves vietās, palīdzot ar pārtikas, apģērbu, apavu, iegādi, kā arī organizē nometnes maznodrošinātiem bērniem vairāku gadu garumā. M. Mardoka atzīmēja, ka viņa ikdienā strādā ar bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm, līdz ar to labi pazīst tajās esošās problēmas. Sadarbība ar norvēģu fondu ir lieliska iespēja, kā uzlabot šo bērnu dzīves kvalitāti. Viņa arī norādīja, ka galvenokārt ģimenes centrā darbosies bērni, kuru ģimenes dzīvo sociālajās mājās Mālkalnes prospektā. Kaut arī telpās vēl tiek veikti labiekārtošanas darbi, tajās jau šie bērni ir viesojušies. Oficiāli ģimenes centru plānots atklāt rudenī.
Jaunā ģimenes centra “Tabita” izveidi atbalsta arī Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars: “Mēs labprāt palīdzam šī centra izveidē, jo arī mūsu pamatvērtības ir ģimene un bērnu labklājība.”
Tikšanās noslēguma E.Helmanis atzīmēja, ka šis ģimenes centrs ir lielisks piemērs, kā vajadzētu būt. “Svarīgi, lai sociālais dienests nav tikai administratīvā ēka, bet domāts cilvēkiem, nodrošinot viņiem nepieciešamos pakalpojumus un palīdzību.” Viņš arī atzina, ka ir patīkami pārsteigts un pateicīgs par šāda centra izveidi tieši Ogres pilsētā. Šīs telpas noteikti tiks parādītas pašvaldības sociālajiem darbiniekiem.