Pašvaldība
Ogrē aizvadīta Lāčplēša diena
Saite uz fotogaleriju

Lāčplēša dienas vakarā no plkst. 18.00 līdz 21.00 vienlaikus divās vietās – uz Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas ēkas Brīvības ielā 33 fasādes un skvērā pie digitālās strūklakas – tika demonstrēta Ogres novada Kultūras centra veidotā dokumentālā īsfilma 1916. OGRE. STRĒLNIEKI. DAUGAVA, ļaujot ielūkoties vēsturiskajos notikumus, kas norisinājušies Ogres apkaimē.

Pilsēta bija izgaismota ar svecēm, cilvēki sildījās pie ugunskuriem. Viens no pastaigas objektiem bija gājēju tilts pār Ogres upi, kurš šogad ir izgaismots Latvijas karoga krāsās. Svētku noskaņas rosināšanai pie tilta skanēja mūzika.

Ogrē tika organizēti arī divi lāpu gājieni, ievērojot piesardzības pasākumus. Kā tika informēts iepriekš, saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Ogres novada pašvaldība šogad lāpu gājienu atcēla, taču Lāčplēša dienas priekšvakarā gājienus pašvaldībā privāti pieteica Ogres novada tūrisma uzņēmēju biedrība un Ogres Basketbola klubs. Pašvaldība privātos gājienus atļāva ar nosacījumu, ka to dalībniekiem jāreģistrējas, jāievēro divu metru distance, jālieto sejas aizsargmaskas, kā arī nedrīkst pulcēt kopā vairāk par 50 cilvēkiem.

Ogres novada tūrisma uzņēmēju biedrības rīkotajā lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes līdz Brāļu kapiem piedalījās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Gājiena dalībniekiem uz sejām bija aizsargmaskas, kā arī starp cilvēkiem tika ievērota distance.

Ogres Basketbola kluba rīkotajā gājienā piedalījās aptuveni 20-30 cilvēki, arī šīs akcijas dalībnieki ievēroja epidemioloģiskās drošības prasības.

Lāpu gājienus uzraudzīja pašvaldības policijas darbinieki. Lāpu gājienu dalībnieki nesastapās un vienā laikā nepulcējās Brāļu kapos.

Video sižets: