Sociālā palīdzība
Notiek starptautiska nometne “Iespēja 2019”
Saite uz fotogaleriju

“Iespēja 2019” svinīgais atklāšanas pasākums notika 17. jūnijā, tajā dalībniekus uzrunāja un sveica pašvaldību vadītāji un speciālisti, sadarbības partneri.

Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele pateicās visiem, kuri radījuši, īsteno un atbalsta pasākumu “Iespēja”, un atzina – sniegt otram prieku ir viena no lielākajām vērtībām. S.Ločmele vēlēja pasākuma dalībniekiem radošu izdomu, enerģiju, draudzību un prieku, bet organizatoriem – turpināt iesākto tradīciju, neļaut apsīkt šī pasākuma idejai. Arī priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte iedrošināja pasākuma dalībniekus, vēlot možu garu, draudzīgu noskaņojumu un radošu darbošanos.

Pasākuma organizatoriem pateicās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzsverot, ka, sadarbojoties vairākām pašvaldībām un sadarbības partneriem, radīts patiešām noderīgs un jauks pasākums. Organizatoriem pateicās arī Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Māris Siliņš un dalībniekiem vēlēja veiksmīgu startu sportiskajās aktivitātēs.

Ogres novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde atgādināja, ka šogad pasākumam “Iespēja” ir moto “Spārni”. “Spārni dos jums to, ka varat lidot jebkādā veidā – radošajās darbnīcās, sporta spēlēs, veidojot jaunu draudzību, lai viss izdodas!” vēlēja I.Reinholde. Sirsnīgu apsveikumu bija atsūtījusi arī Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa, kura šobrīd ir ārzemēs.

Šogad pirmo reizi pasākumā piedalās arī biedrība “Cerību spārni” no Siguldas. Biedrības vadītāja Eva Viļķina vēlēja visiem gūt pozitīvas emocijas, radošumu un draudzību, kā arī pateicās par iespēju būt kopā, satikt kolēģus. “Katrai cerībai ir spārni, kas grib pacelties augstāk! Lai piepildās visas jūsu cerības un veiksmīgus startus!” vēlēja E. Viļķina.

Arī kolēģi no ārzemēm uzsvēra, cik nozīmīgs ir šis pasākums cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem, un pateicās par iespēju būt kopā un piedzīvot visu to, ko sniedz šis pasākums.

Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja Zanda Vītola informē, ka šogad pasākumā piedalās 98 dalībnieki, kuru vidū cilvēki ar invaliditāti no Ogres dienas centra “Saime”, Lielvārdes un Skrīveru dienas centra, Ikšķiles, biedrības “Cerību spārni” Siguldā, biedrības “Atbalsts jauniešiem invalīdiem” Stoļinas pilsētā Baltkrievijā, brīvprātīgie jaunieši, kolēģi no Kijevas Ukrainā un Anīkščiem Lietuvā, kā arī dienas centru vadītāji, darbinieki un atbalsta personas.

“Ideja veidot šādu pasākumu radās mums kopā ar dienas centra “Saime” vadītāju Juriju Lanavoju, viesojoties pie kolēģiem citos dienas centros un vienmēr nonākot pie secinājumu, ka jāorganizē šāds pasākums, ka dienas centra klientiem tas būtu ļoti vajadzīgs, jo ikdienā bieži vien viņu vienīgā sabiedrība ir cilvēki dienas centrā, ko viņi apmeklē. Pirmajā gadā “Iespējā” piedalījās Ogres un Ikšķiles dienas centra klienti, mūsu sadarbības partneri no Baltkrievijas, tad pievienojās arī Lielvārde, Skrīveri un citi. Mūsu sākotnējā ideja ir apaugusi un izveidojusies par pasākumu, kuru tā dalībnieki gaida visu gadu,” atklāj Z.Vītola, piebilstot, ka pasākumu organizē dienas centru vadītāji, darbinieki, brīvprātīgie, neatsverams atbalsts ir sponsori, atbalstītāji. “Lai organizētu “Iespēju”, tas ir liels darbs, kurā iesaistīti daudzi cilvēki. Atbildot uz jautājumu, kas ir šī darba motivācija – tas ir prieks un smaids dalībnieku acīs un sirdī. Arī šie cilvēki, tāpat kā jebkurš no mums, grib dzīvot šajā pasaulē, mīlēt, būt mīlēts un saprasts, iegūt jaunus draugus, draudzēties… Šī nometne ir iespēja to piedzīvot, jo bieži vien šo cilvēku iespējas ir ierobežotas, tāpēc liels paldies visiem, kuri atbalsta šo pasākumu, piedalās tā organizēšanā!”

Z.Vītola ir pateicīga brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri piedalās pasākumā un atbalsta tā dalībniekus – Anitai Rudzītei, Aivijai Gribuškai, Sanijai Vasiļjevai, Beātei Bobrovai, Diānai Ložkinai, Samantai Mudelei, Artim Vasiļevskim, Matīsam Mazulim, Vendijai Staltmanei, Janai Ivanovai un Arsēnam Bereznijam no Kijevas. Šie jaunieši ir tie, kuri popularizē un veicina sadarbību starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un mūsdienu sabiedrību.

“Iespēja 2019” dalībniekiem priekšā aizraujošs piedzīvojums trīs dienu garumā, kurā kopā dosies sportiskās aktivitātēs, vēros kinologu un suņu paraugdemonstrējumus, kopā ballēsies un baudīs koncertus, darbosies radošajās darbnīcās un apgūs dejas, teātra un mūzikas mākslu, ko pasniegs profesionāls teātra režisors, speciālais pedagogs no Kijevas (Ukraina) Vitālijs Ļubota, un sniegs kopēju priekšnesumu nometnes noslēgumā, rodot atbildi uz jautājumu, vai cilvēkiem kādreiz ir bijuši spārni?