ES, ELFLA un LEADER logo

Šā gada maija beigās veiksmīgi ir noslēdzies projekts „Tautas tērpu iegāde Ogres novada Ķeipenes tautas nama deju kolektīviem”. Tas realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai” Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Dejotāji tautas tērpos

Projekta mērķis bija nodrošināt Ķeipenes tautas nama deju kolektīvus ar tautas tērpiem, tādējādi veicinot iedzīvotāju iesaisti mūsdienu kultūras procesos un latviešu tautas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi, aktivitāšu ietvaros tika iegādāti tautas tērpu komplekti abu kolektīvu sievām un vīriem. Senioru deju kolektīva tautas tērpa komplektā ietilpst brunči, ņieburs un garā blūze sievām un bikses un veste - vīriem. Vidējās paaudzes deju kolektīva tautas tērpa komplektā ietilpst brunči, jaka, ņieburs, krekls un cepurīte sievām, bet vīriem - bikses, veste un pusmētelis.

Vidzemes novadam atbilstošu tautas tērpu izgatavošanu nodrošināja SIA „Muduri”, kas darbu veica līgumā noteiktajā termiņā un labā kvalitātē.

Dejotāji tautas tērpos

Projekta kopējās izmaksas bija Ls 6051,20, bet attiecinās izmaksas – Ls 4960,00.

Pēc projekta ieviešanas ievērojami ir pieaugusi abu deju kolektīvu dalība gan Ķeipenes pagasta, gan citu institūciju organizētajos pasākumos. Par jaunajiem tērpiem patiess prieks un gandarījums ir Ķeipenes tautas nama vadītājai Inesei Daugavietei un ikvienam dejotājam.

Projekta ieviešanu nodrošināja Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja Rita Grāvīte, kura strādā ESF darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.5.3.1. aktivitātes „Speciālistu piesaiste plānošanas reģioniem, pilsētām un novadiem” ietvaros, sadarbībā ar Ķeipenes pagasta pārvaldi.

Eiropas Sociālā fonda un Eiropas Savienības logo