Ogres novada pašvaldībā noslēdzas Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3.2.1.3.1. apakšaktivitātes „Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas” projekts „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot gājēju ietvi un veloceliņu Rīgas ielā”, kas noris saskaņā ar noslēgto vienošanos starp Ogres novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projektu īstenošanu, paredzot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu, kā arī valsts budžeta dotācijas un pašvaldības finansējumu.

Kopējais projekta attiecināmo izmaksu budžets sastāda 58 297,55 Ls.

Projekta īstenošanas rezultātā ir sasniegts projekta mērķis – uzlabot satiksmes dalībnieku drošību, izbūvējot gājēju ietves un veloceliņus Rīgas ielā uz Ogres pilsētas robežās ar Ikšķiles novadu.

Projekta „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot gājēju ietvi un veloceliņu Rīgas ielā” ietvaros ir izbūvēts 312m garš veloceliņš ar asfaltbetona segumu Rīgas ielā no dambja pievadceļa, kas atrodas līdzās krustojumam ar Doles ielu (pie autoceļa 341 piketa) līdz Ogres pilsētas robežai. Bez tam ir uzstādītas aizsargbarjeras, ierīkotas atbalstsienas un izbūvēta neliela atpūtas vieta (atpūtas sols un galds, velonovietne, u.c.), kā arī dambja pievadceļš ar nelielu autostāvvietu. Veloceliņš turpinās Ikšķiles novada teritorijā, kuru izbūvējusi Ikšķiles novada pašvaldība pa saviem līdzekļiem.

Būvniecības darbus veica SIA „Ceļdaris”, kurš darbus paveica līdz š.g. 1.augustam un būvobjekts tika nodots ekspluatācijā š.g. 23. septembrī, projekta ietvaros autoruzraudzību veica SIA „A-Vide”, bet būvuzraudzību – SIA „Visi nekustāmie īpašumi”.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo