Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Pašvaldības ģērbonis

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 22. decembrī līdz ar virkni citu darba kārtībā iekļauto jautājumu izskatīšanu deputāti lēma arī par mēnešalgas apmēra noteikšanu Ogres novada pilsētu un pagastu pārvalžu vadītājiem un vadītāju vietniekiem.

Novada teritoriālo vienību pārvalžu vadītajiem mēnešalgas noteiktas, pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 21. panta pirmās daļas 13. punktu, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma un Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 4. panta ceturto daļu un pārejas noteikumu 52. punktu.

Lai gan amatu nosaukumi novada pilsētu un pagastu pārvaldēs ir vienādi, nosakot mēnešalgas apmēru konkrētas pārvaldes vadītājam, ir ievērots iedzīvotāju skaits pilsētā vai pagastā, kā arī attiecīgās teritoriālās vienības platība, līdz ar to jaunās mēnešalgas pārvalžu vadītājiem būs atšķirīgas.

No 2023. gada 2. janvāra mēnešalga 2280 eiro apmērā noteikta Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītājai Aivai Ormanei, Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Žvīguram un Ķeguma pilsētas pārvaldes vadītājam Jurim Laizānam. Ķeguma pilsētas pārvaldes vadītāja vietniecei Inesei Dilānei mēnešalga noteikta 1920 eiro apmērā, tikpat liela mēnešalga būs arī šajā domes sēdē ieceltajai Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja vietniecei  Santai Rodei, savukārt Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja vietniekam mēnešalga ir noteikta 1760 eiro apmērā.

Pagastu pārvalžu vadītāju mēnešalgas arī ir atšķirīgas: mēnešalga 1440 eiro apmērā ar domes lēmumu tiek noteikta Lauberes pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Misteram, Birzgales pagasta pārvaldes vadītājai Diānai Arājai,  Krapes pagasta pārvaldes vadītājai Inesei Sandorei, Rembates pagasta pārvaldes vadītājai Lienei Lazdiņai, Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Laganovskim un Meņģeles pagasta pārvaldes vadītājai Vijai Kauliņai; 1620 eiro apmērā – Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājam Aivaram Samsonam un Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Sirsonim un Taurupes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Stafeckim; 1800 eiro apmērā – Suntažu pagasta pārvaldes vadītājam Valdim Ancānam, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājam Guntim Graudinam-Pētersonam un  Ogresgala pagasta pārvades vadītājai Ilzei Čiščakovai.

Mazozolu pagasta un Tomes pagasta pārvalžu vadītāju mēnešalgas apmērs šajā domes sēdē netika apstiprināts, jo pagaidām šie amati ir vakanti.