Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogres novada delegācija Ukrainā 07.2023.

Lai atbalstītu karadarbības skarto Ukrainu un nogādātu tās civiliedzīvotājiem un karavīriem humānas palīdzības sūtījumu, šī gada 10. jūlijā uz Ukrainu devās Ogres novada delegācija astoņu cilvēku sastāvā, t.sk. pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.

20. jūlija Ogres novada pašvaldības domes sēdē E. Helmanis informēja, ka arī šoreiz delegācija devās uz fronti, lai nogādātu palīdzību tieši tiem cilvēkiem, kam tas visvairāk ir nepieciešams. Uz kara plosīto valsti nogādāta Ogres novada iedzīvotāju saziedotā pārtika, droni, ģeneratori un citas kara apstākļos noderīgas mantas, kā arī pašvaldības un fonda “Uzņēmēji mieram” sarūpētās septiņas automašīnas.

Ogres novada pārstāvji tikās ar novada sadraudzības pilsētas Černihivas vadību un T. G. Ševčenko Nacionālās Universitātes “Černihivas koledža” amatpersonām, nododot izglītības iestādei vienu no Ukrainā nogādātajiem transportlīdzekļiem – mikroautobusu. Automašīnas nodotas arī vienībai “Afgaņec”, kas apvieno Afganistānas kara veterānus un cīnās pret orku iebrukumu, Harkivas un Slovjanskas vadībai, karavīru vienībām, kas karo Bahmutā, ārzemju leģiona vīriem. Harkivas skolas direktorei uzticēti datori un planšetes, kas iegādāti par Ogres tehnikuma mācību uzņēmuma “Emociju stāsts” piesaistītajiem ziedojumiem.

E. Helmanis uzsvēra, ka Ukrainas upuri ir milzīgi. Ik dienas tikai Čerņihivā notiek 5 -6, reizēm arī vairāk karā kritušo karavīru bēres, kuri lielākoties ir jauni cilvēki. Arī viņu tikšanās laikā kādas nelielas pilsētas vadītājs bija spiests doties prom, lai paziņotu savas pilsētas ģimenei par kritušo dēlu. Cik ilgi viņi tā izturēs, neviens nevar pateikt. “Mēs bieži vien nenovērtējam, cik liela vērtība ir miers. Ukraiņu tauta dzīvo zem nemitīgām apšaudēm. Mēs pamazām pierodam pie tā, ka Ukrainā notiek karadarbība. Pēdējā laikā notikumi šajā valstī vairs nav masu mediju pirmajās lapās, arī cilvēki kļūst arvien kūtrāki palīdzības sniegšanai. Zinot, ka Krievija vēlas atjaunot padomju savienību, nav pieļaujams, ka karš Ukrainā tiek zaudēts. Taču bez mūsu aktīva atbalsta, viņi nevar uzvarēt. Mums ir jāsaprot, ka tas ir arī mūsu karš, tāpēc aicinu visādos veidos iesaistīties un palīdzēt viņiem,” norāda E.Helmanis. Viņš arī informēja, ka pārstāvji no Ukrainas piedalīsies Ogres pilsētas svētkos, visiem interesentiem būs iespēja tikties ar viņiem klātienē un iepazīties ar situāciju.

Vēlreiz paldies visiem, kas atbalsta Ukrainu, un turpināsim to darīt!

Ogres novada delegācija Ukrainā 07,2023,