Aktuālais par Covid - 19
No 1. maija varēs saņemt ielu tirdzniecības atļauju

Ņemot vērā visā valsts teritorijā ieviestos drošības pasākumus ar mērķi apturēt Covid‑19 izplatību pēc iespējas īsākā laika periodā, Ogres novada pašvaldības dome 2020. gada 31. martā pieņēma lēmumu “Par Ogres novada pašvaldības pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā”, nosakot gan atbalsta pasākumus iedzīvotājiem, gan lemjot par papildus drošības pasākumiem novada administratīvajā teritorijā, tostarp par ielu tirdzniecības atļauju darbības apturēšanu un jaunu ielu tirdzniecības atļauju neizsniegšanu no 2020. gada 1. aprīļa uz ārkārtējās situācijas spēkā esamības laiku.

Saskaņā ar valdībā 7. aprīlī pieņemto lēmumu ārkārtējā visā valsts teritorijā tika pagarināta līdz 12. maijam, kas būtiski ietekmē iedzīvotāju vajadzības, tostarp komersantu, mājražotāju u.c. personu darbību. Līdz ar to arī pašvaldībai nepieciešams lemt par pasākumiem ar mērķi novērst personas nonākšanu krīzes situācijā, kā arī atbalsta sniegšanu pašmāju ražotājiem.

Viena no iespējām, kā persona var realizēt savu produkciju, ir ielu tirdzniecība, tāpēc pašvaldības dome pieņēma lēmumu veikt grozījumus domes 31.03.2020. lēmumā “Par Ogres novada pašvaldības pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā”, nosakot, ka no šī gada 1.maija ir iespējams saņemt jaunu ielu tirdzniecības atļauju uz ārkārtējās situācijas spēkā esamības laiku, ievērojot šādus nosacījumus:

• Tirdzniecības dalībnieks vai tirdzniecības organizators, iesniedzot Ogres novada pašvaldībā iesniegumu ielu tirdzniecības vai tirdzniecības organizatora atļaujas saņemšanai, norāda kārtību, kādi drošības pasākumi tiks ieviesti tirdzniecības vietā ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.
  • Ogres novada pašvaldībai, izskatot iesniegumu ielu tirdzniecības vai tirdzniecības organizatora atļaujas saņemšanai, ir tiesības noteikt citu ielu tirdzniecības vietu, nekā tā norādīta iesniegumā, kā arī noteikt papildus drošības pasākumus, kas jāīsteno tirdzniecības dalībniekam vai tirdzniecības organizatoram ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā.

Gadījumā, ja ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā netiek ievēroti valsts vai Ogres novada pašvaldības noteiktie drošības pasākumi ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, jo īpaši ielu tirdzniecības vietā, tad nekavējoties Ogres novada pašvaldības izsniegtā ielu tirdzniecības atļauja tiek apturēta.