Izglītība Ķegums Ziņas, jaunumi
Ķeguma vidusskola

18. maija Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu projekta “Ķeguma vidusskolas ārējā pacēlāja izbūve” īstenošanai.

Pacēlāja izbūve pie Ķeguma vidusskolas 19.05.2023

Ogres novada pašvaldība 2022. gadā uzsāka projekta “Ķeguma vidusskolas ārējā pacēlāja izbūve” īstenošanu. Tā ietvaros pie Ķeguma vidusskolas ēkas (Skolas ielā 10, Ķegumā) tiks izbūvēts ārējais pacēlājs, kas savienos trīs ēkas virszemes stāvus, tādejādi nodrošinot ēkas vides pieejamību. Būvdarbu izpildītājs ir būvuzņēmējs SIA “Falkors climbing solutions”.

2023.gada janvārī tika iegādāts lifts – pacēlājs. Martā, uzsākot pacēlāja pamatu izbūves darbus, tika konstatēts, ka ēkas siena, pie kuras plānots būvēt pacēlāju, nav vertikāla, bet tai ir novirzes. Līdz ar to nepieciešams pārvietot lifta – pacēlāja pamatni un pārrēķināt būvkonstrukciju sadaļu.

Ķeguma vidusskolas ēka klasificējas kā III grupas būve, ievērojot Ministru kabineta noteikumos Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” noteikto, ir nepieciešams veikt projekta izmaiņu ekspertīzi. Tās izmaksas ir 968.00 eiro ieskaitot PVN.

Ņemot vērā nepieciešamību veikt izmaiņas projekta būvkonstrukcijā, tika pagarināts arī līguma izpildes termiņš līdz šī gada 30.jūlijam.

Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika atbalstīts sagatavotais lēmumprojekts par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu  no Ogres novada pašvaldības budžeta 2023. gadam “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”. Gala lēmums tiks pieņemts Ogres novada pašvaldības domes sēdē 25. maijā.