Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogres vārti

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 21. jūlijā tika izskatīts jautājums par Ogres novada pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma Rīgas ielā 45, Ogrē, nodošanu valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) īpašumā. Īpašums Rīgas ielā 45 sastāv no zemes vienības 1726 m2 platībā un bijušās sūkņu stacijas būves.

Pašvaldība, iegūstot īpašumā nekustamo īpašumu Rīgas ielā 45, Ogrē, to bija iecerējusi attīstīt kā Ogres reprezentācijas vietu, kas simbolizē Ogri kā modernu, inovatīvu un ilgtspējīgu kūrortpilsētu, īstenojot tā saukto “Ogres vārtu” projektu.

Mērķtiecīgi virzoties uz ieceres īstenošanu, pašvaldības dome 2019. gada 19. decembrī pieņēma lēmumu par metu konkursa “Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi” žūrijas komisijas nolikuma apstiprināšanu un konkursa žūrijas komisijas sastāva ievēlēšanu. 2020. gada 13. jūlijā tika apstiprināts metu konkursa “”Ogres vārti” attīstības priekšlikumi” nolikums, nosakot metu konkursa norises un Ogres novada pašvaldības atbalsta piešķiršanas kārtību, mērķi, pretendentu kvalifikācijas prasības un vērtēšanas kritērijus.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale norādīja, ka saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu atsavinātas publiskas personas nekustamo īpašumu var nodot bez atlīdzības citas atvasinātas publiskas personas vai valsts īpašumā.

Lēmumprojektā minēts, ka Valsts SIA ZMNĪ  laika posmā no 2017. gadam līdz 2018. gadam veica Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja atjaunošanas būvdarbus. Lai arī Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambim ir noteikts sākuma posms pik 0/00, tā turpinājums virzienā uz Ikšķiles pilsētu ir sūkņu stacijas ēkas konstruktīvā daļa un A6 autoceļa Rīga – Daugavpils A6 nogāžu nostiprinājums. “Šis fakts ir būtisks, ņemot vērā, ka valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” vispārīgais stratēģiskais mērķis ir īstenot pārvaldījumā nodoto valsts teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgu valsts īpašumu – meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju – un meliorācijas kadastra uzturēšanu, nodrošinot lauksaimniecības un mežsaimniecības zemes resursu ekonomiski izdevīgu, videi draudzīgu un sociāli atbildīgu ilgtspēju,” skaidroja D.Bārbale, norādot, ka efektīvai minētā projekta īstenošanai Rīgas ielā 45, ievērojot valsts SIA ZMNĪ un pašvaldībai noteiktās funkcijas un kompetences, lietderīgi šo nekustamo īpašumu nodot valsts SIA ZMNĪ uz laiku tieši projekta ieceres realizācijai, pēc tam pārņemot to atpakaļ un uzturot.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja kolēģus balsot par sagatavoto lēmumprojektu, jo šis ir ceļš, kādā iespējams īstenot Ogres vārtu projektu, efektīvi apgūstot iespējamos finanšu piesaistes veidus un racionāli rīkojoties ar pašvaldības līdzekļiem, rezultātā iegūstot kvalitatīvu un Ogres attīstībai nepieciešamu objektu, kas piesaistīs cilvēkus. Visi 19 klātesošie deputāti balsoja par sagatavoto lēmumprojektu.

Lēmums paredz atļaut Ogres novada pašvaldībai nodot bez atlīdzības valsts SIA ZMNĪ Ogres novada pašvaldībai piekrītošo nekustamo īpašumu  Rīgas ielā 45, Ogrē, lai īstenotu valsts SIA ZMNĪ  funkcijas un nekustamajā īpašumā realizētu metu konkursā apstiprināto metu “Ogres vārti – Daugavas krasta aizsargbūve Rīgas ielā 45, Ogrē” saskaņā ar Ogres novada pašvaldības izstrādāto būvprojektu.

Savukārt valsts SIA ZMNĪ nekustamo īpašumu bez atlīdzības nodod Ogres novada pašvaldībai, ja tas vairs netiek izmantots, lai īstenotu minēto projektu. Tāpat lēmums paredz atļaut Ogres novada pašvaldībai nodot bez atlīdzības valsts SIA ZMNĪ pašvaldības izstrādāto būvprojektu “Ogres vārti – Daugavas krasta aizsargbūve Rīgas ielā 45, Ogrē” tā īstenošanai un nosaka, ka būvprojekts “Ogres vārti – Daugavas krasta aizsargbūve Rīgas ielā 45, Ogrē” realizējams pilnā sastāvā piecu gadu laikā no nekustamā īpašuma nodošanas brīža.