Ziņas, jaunumi

Ik pa laikam parādās ziņas, ka svešas personas dažādos veidos mēģina ievilināt bērnus un pusaudžus savās automašīnās. Šāds gadījums vakar ir noticis arī Ogres novada Lielvārdē.

Ogres novada pašvaldība un pašvaldības policija atgādina: svešā mašīnā nekādā gadījumā nedrīkst kāpt un nedrīkst doties līdzi svešiem cilvēkiem.

Ja uz ielas vai ceļa svešinieks aicina kāpt mašīnā, nav jāielaižas nekādās sarunās, nekavējoties jāiet projām, jāzvana vecākiem vai policijai. Ja svešinieks ar varu mēģina vest projām, skaļi jāsauc pēc palīdzība.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem – ja redzat, ka kādam bērnam klāt piebrauc mašīna, pieejiet klāt un pajautājiet, vai bērns mašīnā sēdošo cilvēku pazīst. Ja nepazīst, neļaujiet kāpt mašīnā, zvaniet policijai.

Pašvaldība aicina vecākus un skolotājus pārrunāt ar bērniem, ko darīt šādas situācijās, atgādiniet, ka ir jāzvana policijai un vecākiem, pārbaudiet, vai telefonā ir saglabāti policijas un vecāku tālruņa numuri.

Savos tālruņos vienmēr jāsaglabā šie tālruņa numuri, lai savas un citu drošības labā var nekavējoties piezvanīt:

• Valsts policija – 110;
  • Ogres novada pašvaldības policija – 65047100 (darbojas diennakts režīmā).