Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
CATA autobuss

Līdz šī gada 30. jūnijam Ogres novada teritorijā esošajos autobusu maršrutos pasažieru pārvadājumus nodrošina akciju sabiedrība “CATA”, bet no 1. jūlija pasažieru pārvadājumus veiks akciju sabiedrība “Liepājas autobusu parks”, kas ir uzvarējusi Autotransporta direkcijas rīkotajā iepirkumā.

Ogres novada pašvaldība 2017. gada 19. oktobrī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 21/2017 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem”, nosakot braukšanas maksas atvieglojumus personām, kuras dzīvesvietu deklarējušas Ogres novada administratīvajā teritorijā, un kārtību, kādā šie atvieglojumi tiek piešķirti.

Braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesīgi saņemt pensionāri braucieniem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagastu teritorijā – pensionāriem līdz 75 gadu vecuma braukšanas maksas atlaide ir 20 centi, savukārt pensionāriem pēc 75 gadu vecuma sasniegšanas braukšanas maksas atlaide ir 40 centi. Tātad, ja maksa par vienu braucienu šobrīd ir 70 centi, seniori maksā mazāk – attiecīgi 50 vai 30 centus.

AS “CATA” autobusos ir uzstādīti elektroniskie datu nolasītāji jeb POS termināli. Lai saņemtu pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus, personai pie elektroniskā datu nolasītāja ir jāautorizē sava Ogres novada iedzīvotāja karte.

Mainoties pasažieru pārvadātājiem, no 1. jūlija mainās ar braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas kārtība, jo AS “Liepājas autobusu parks” autobusos nav uzstādīti elektroniskie datu nolasītāji. Taču braukšanas maksas atvieglojumu saņēmējiem nav jāuztraucas – pašvaldības noteiktie braukšanas maksas atvieglojumi saglabājas. Vienīgā atšķirība ir tā, ka, iegādājoties biļeti, Ogres novada iedzīvotāja karte ir nevis jāautorizē pie elektroniskā datu nolasītāja, bet gan jāuzrāda šoferim, kurš, redzot tajā norādītos personas dzimšanas datus, izsniegs biļeti, piemērojot braukšanas maksas atvieglojumus.Lai nerastos pārpratumi vai domstarpības, kopā ar Ogres novada iedzīvotāja karti būtu vēlams uzrādīt arī pensionāra apliecību.

Braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesīgi saņemt arī izglītojamie, taču tikai mācību gada laikā, tāpēc par atvieglojumu saņemšanas kārtību skolēni un viņu vecāki tiks informēti pirms jaunā mācību gada sākuma.