Izglītība
Mainīts Suntažu internātskolas nosaukums

Atbilstoši Vispārējās izglītības likuma 51.panta otrajai un ceturtajai daļai speciālās internātskolas tiek izslēgtas no izglītības iestāžu tipoloģijas, speciālajā izglītībā kā izglītības iestāžu tipam paliekot speciālās izglītības iestādei, kurai var tikt piešķirts speciālās izglītības attīstības centra statuss. Izglītības likuma pārejas noteikumu 60.punkts nosaka, ka termins “internātskola” no Izglītības likuma tiks izslēgts ar 2019.gada 1.augustu.

Izglītības iestādes, kas līdz šim tikušas klasificētas kā speciālās internātskolas, saglabās speciālās izglītības iestādes tipu, nodrošinot arī internāta pakalpojumus. Speciālās izglītības iestāžu, kas nodrošinās internāta pakalpojumus, uzturēšanas izdevumu, pedagogu darba samaksas un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu finansēšana tiks turpināta no valsts budžeta mērķdotācijas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka speciālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) finansēšanas kārtību.

Izmaiņas izglītības iestādes nosaukumā tika veiktas, lai nodrošinātu SIRC nosaukuma atbilstību iepriekš minētajiem normatīvajiem aktiem līdz tās pievienošanai Suntažu vidusskolai.

Kā jau iepriekš tika informēts, Ogres novada pašvaldība 2019.gada 21.februārī pieņēma lēmumu “Par Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra pievienošanu Suntažu vidusskolai”, kas paredz SIRC pievienošanu Suntažu vidusskolai ar 2020.gada 1.septembri. Šo lēmumu ir saskaņojusi arī Izglītības un zinātnes ministrija. Ogres novada pašvaldībā notikušas vairākas sanāksmes, kurās izskatīti iespējamie risinājumi, kā pēc iespējas efektīvāk veikt SIRC likvidāciju, lai ar 2020.gada 1. septembri specializētās mācību programmas varētu veiksmīgi tikt īstenotas Suntažu vidusskolā.

Pievienotās saites