Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Pagriezienu zīmes

Satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu objektu uzstādīšanas un Darba vietu aprīkošanas shēmu saskaņošana Ogres novadā uz pašvaldību, komersantu un māju ceļiem

Saskaņā ar  Ceļu satiksmes likuma 38. panta 2. daļā noteikto kopš 2023. gada 1. janvāra uz Ogres novada pašvaldības, komersantu un māju ceļiem (tai skaitā daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā) izvietojamo Satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu objektu (ceļa zīmju) uzstādīšanas shēma (turpmāk SOTL) jāsaskaņo ar Ogres novada pašvaldību.

Iesniegums un sagatavotā SOTL (ceļa zīmju) uzstādīšanas shēma kopā ar pielikumiem jāsūta uz e-pastu: celazimes@ogresnovads.lv.

Izvietojot SOTL (ceļa zīmes) daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā vai uz māju ceļa papildus jāpievieno:

• daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma (daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par SOTL uzstādīšanu vai noņemšanu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā) izraksts/kopija,
  • dalītā īpašuma gadījumā – nekustamā īpašuma īpašnieka rakstiska piekrišana SOTL uzstādīšanai.

Darba vietu aprīkošanas ar SOTL (ceļa zīmes, luksofori, signālstabiņi, aizsargbarjeras, gājēju barjeras, vertikālie un horizontālie ceļa apzīmējumi un citi tehniskie līdzekļi) shēmu saskaņošana darbu veikšanai uz Ogres novada pašvaldības ceļiem (ielām), uzņēmumu un māju ceļiem

Saskaņā ar Ministru kabineta 2001. gada 2. oktobra noteikumu Nr. 421 “Noteikumi par darba vietu aprīkošanu uz ceļiem” 2. punktu darba vietas aprīkošanu ar satiksmes tehniskajiem līdzekļiem nodrošina persona (darbu veicējs), kas veic ceļu būvniecības, remonta, kā arī citus darbus uz ceļiem, kā arī darbus tiešā ceļu tuvumā, kas var ietekmēt satiksmi, to saskaņojot ar ceļa pārvaldītāju (Ogres novada pašvaldību) un valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi”.

Saskaņā ar iepriekš minēto MK noteikumu Nr. 421 punktu 22.2, darbu veicējs izstrādā darbu vietas aprīkojuma shēmu, kuru saskaņo ar Ogres novada pašvaldību un valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi” – darbiem, kas paredzēti uz pašvaldības, uzņēmumu un māju ceļiem.

Vēršam uzmanību, ka iepriekšminēto zīmju saskaņošana uz valsts ceļiem notiek līdzšinējā kārtībā.

Vairāk informācijas – sazinoties pa tālruni 29127690 vai rakstot uz e-pasta adresi celazimes@ogresnovads.lv.