Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Mainījusies kārtība, kādā Ogres novadā saņemt vienošanos par rakšanas darbu veikšanu

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 2. punktu un Pielikuma 28. punktu, Ogres novads ir vienota administratīvā teritorija, kurā iekļautas Ikšķiles novada, Lielvārdes novada un Ķeguma novada teritoriālā iedalījuma vienības.

Saskaņā ar šī paša likuma Pārejas noteikumu 17. punktu, ar 2022.gada 31. decembri spēku zaudē:

1. 2010. gada 17. jūnija saistošie noteikumi Nr.21/2010 “Zemes darbu izpildes kārtība Ogres novada teritorijā”;
  2. 2004. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr.8 “Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ikškiles novada teritorijā”;
  3. 2013. gada 24. aprīļa saistošie noteikumi Nr.8 “Par rakšanas darbu veikšanu Lielvārdes novadā”.

Fiziskai vai juridiskai personai, kas plāno veikt rakšanas darbus (dziļāk par 30cm) vai inženierkomunikāciju izbūves darbus Ogres novada pašvaldības teritorijā, ir nepieciešams noslēgt līgumu par rakšanas darbu veikšanu.

Fiziskai vai juridiskai personai jāslēdz līgumu par rakšanas darbu veikšanu gadījumos, ja veicamos rakšanas darbus ir ieplānots veikt Ogres novada pilsētu un ciemu ielu sarkano līniju robežās, aizsargjoslās gar Ogres novada pašvaldības ceļiem un pašvaldības īpašumā esošās teritorijās, kā arī daudzzīvokļu māju iekšpagalmu teritorijās.

Rakšanas darbu veikšanas kārtība Ogres novadā

1. Lejupielādē un aizpildi IESNIEGUMU par līguma noslēgšanu rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā, pievieno klāt nepieciešamos pielikumus.
  2. Elektroniski parakstītu iesniegumu nosūti reģistrēšanai uz ogredome@ogresnovads.lv VAI ar roku parakstītu iesniegumu nogādā Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā (KAC) Brīvības ielā 33, Ogrē, jebkurā no Ogres novada Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) vai pagasta pārvaldēs.
  3. Uz IESNIEGUMĀ norādīto e-pastu tiks atsūtīts sagatavots LĪGUMS par rakšanas darbu veikšanu Ogres novadā vai ar jums sazināsies, ja iesniegums tiks iesniegts papīra formā, lai vienotos par sagatavotā līguma saņemšanu.
  4. Paraksti no savas puses un nosūti parakstīto līgumu uz e-pastu raksanasdarbi@ogresnovads.lv vai ar roku parakstītu LĪGUMU nogādā Ogres novada pašvaldības KAC, jebkurā no Ogres novada VPVKAC vai pagasta pārvaldē.
  5. Sagaidi abpusēji parakstītu LĪGUMU par rakšanas darbu veikšanu Ogres novadā.
  6. Uzsāc rakšanas darbus.
  7. Pēc darbu pabeigšanas iesniedz rakšanas darbu NOSLĒGŠANAS VEIDLAPU, nosūtot uz raksanasdarbi@ogresnovads.lv vai papīra formā, nogādājot KAC, VPVKAC vai  pagasta pārvaldēs.
  8. Sagaidi no e-pasta raksanasdarbi@ogresnovads.lv no pašvaldības puses parakstītu NOSLĒGŠANAS VEIDLAPU!

Ogres novada pašvaldība vērš uzmanību, ka avārijas/remonta darbu gadījumā kopā ar sagatavoto LĪGUMU par rakšanas darbu veikšanu Ogres novadā tiks nosūtīta arī veidlapa saskaņojumiem no trešajām pusēm, kuru aizsargjoslu zonas skar rakšanas darbi. Saņem nepieciešamos saskaņojumus, kas norādīti rakšanas darbu saskaņojumu lapā un kopā ar no jūsu puses parakstītu LĪGUMU par rakšanas darbu veikšanu Ogres novadā nosūti to uz e-pastu raksanasdarbi@ogresnovads.lv vai ar roku parakstītu LĪGUMU nogādā Ogres novada pašvaldības KAC, jebkurā no Ogres novada VPVKAC vai pagasta pārvaldēs.

Ja rakšanas darbi skar satiksmes organizāciju, jāsaņem atļauju satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanai/noņemšanai Ogres novadā, ko var saņemt, nosūtot sagatavoto shēmu uz e-pastu celazimes@ogresnovads.lv.