Madlienas pagasts
Madlienas pagastā tiek īstenoti vairāki nozīmīgi projekti

Madlienas pagasta pārvalde ir uzsākusi īstenot sen loloto sapni par drošu gājēju pārvietošanos starp abām Madlienas izglītības iestādēm – VPII „Taurenītis” un Madlienas vidusskolu. “Jau uzsākot darbu decembra mēnesī, vienā no tumšākajiem gada laikiem, sapratu, ka bērnu pārvietošanās un drošība, dodoties uz un no izglītības iestādēm, ir nedroša. Sapratu, ka situācija ir steidzami jārisina, lai nenotiktu kāds nelaimes gadījums, jo bērnu pārvietošanās tumšajā laikā auto vadītājiem ir nepārredzama. Līdz ar to šobrīd tiek virzīta ideja par gājēja celiņa izbūvi īstenošana,” norāda pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Siliņš. Jau ir noslēgts līgums par projektēšanas darbu veikšanu, ko plānots pabeigt līdz vasaras beigām, pēc tam tiks izsludināts konkurss par būvdarbu veikšanu.

Šī gada pavasarī netālu no Madlienas vidusskolas un Latvijas pagastu ozolu birzs pabeigta bērnu aktīvās atpūtas laukuma izveide. Bērnu laukums ir papildināts ar soliņiem, informācijas stendu un atkritumu urnu. Tas paredzēts bērniem no 3 līdz 10 gadu vecumam, ekspluatācijā drošs un vecumposmam atbilstošs. Iekārtas uzstādīja SIA “Ksil Baltic”. Laukums tika izbūvēts ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu publisko un privāto partnerību biedrības “Zied zeme” projekta ietvaros. Beidzoties ārkārtas situācijai, plānota arī šī laukuma svinīga atklāšana.

Domājot par turpmākajiem darbiem, jāatzīmē, ka atbalstu guvis nodibinājuma „Ogres novada attīstības fonds “Odivi”” iesniegtais projekts “Aerobikas un trenažieru zāles izveidošana Madlienas pagastā”, līdz ar to ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu, Ogres novada pašvaldības un Madlienas pagasta pārvaldes līdzfinansējumu pagasta iedzīvotājiem Madlienas vidusskolas sporta kompleksa telpās tiks izveidota un labiekārtota moderna un mūsdienīga aerobikas un trenažieru zāle aktīvām fiziskām nodarbībām.

Šogad Madlienas ciema ielu apgaismojuma sistēmā plānots veikt 30 veco gaismekļu nomaiņu uz energoefektīviem LED gaismekļiem. Lai nodrošinātu lietderīgu resursu izmantošanu, pašlaik ielu apgaismojums Madlienas dzīvojamajā zonā nakts laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 5.30 tiek atslēgts. Nomainot ielu apgaismojuma vecos kabeļus ar jauniem, būs iespējams atsevišķus gaismekļus atstāt iedegtus, tādējādi nodrošinot gan apgaismojumu, gan ekonomiju. Madlienas komunālo pakalpojumu iestādes  “Abza” vadītājs Ojārs Atslēdziņš norāda, ka gaismekļi ir apzināti un tuvākajā laikā tiks veikta cenu aptauja par nomaiņas veikšanu.

Pagasta sakārtošanā un labiekārtošanā aktīvi iesaistās ar iedzīvotāji

Vērienīgi atjaunošanas darbi notiek Madlienas luterāņu baznīcā - veikts griestu un sienu remonts, iegādātas lustras, atjaunota viena ārsiena. Draudzes locekļi baznīcas grīdu atbrīvojuši no vecās dēļu grīdas un brusām, kuras gadu desmitiem bojājuši lietus ūdeņi. Rīgas Mākslas un mediju tehnikums nodrošinājis materiālus jaunai grīdai, kā arī tā audzēkņi izgatavos jaunus solus. Diemžēl darbi iekavējušies valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, taču pirmais dievkalpojumi baznīcā jau ir noticis.

Pašvaldības projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros ir apstiprināts projekts, kura ietvaros paredzēts izgatavot un uzstādīt vienota stila informācijas stendus Madlienā, Zādzenē, Plāterē un Vērenē, lai Madlienas pagasta iedzīvotājiem un viesiem būtu pieejama gan pašvaldības informācija (par pasākumiem, tūrisma objektiem, sabiedriskā transporta maršrutiem u.c.), gan iedzīvotāju izvietotie sludinājumi. Savukārt, nodibinājums “Ogres novada attīstības fonds “Odivi””, turpinot darboties pagasta labiekārtošanas un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanas jomā, ieguvis apstiprinājumu projektam, kurā paredzēts teritorijā, kas atdala Madlienas vidusskolu no jaunizveidotā bērnu aktīvās atpūtas laukuma, veidot Holandes liepu aleju. Aleja tiks papildināta ar informatīvi izglītojošas informācijas stendu par Holandes liepu. Ieceri paredzēts realizēt sadarbībā ar Madlienas vidusskolas skolēniem, viņu vecākiem un ieinteresētajiem sabiedrības pārstāvjiem šī gada septembrī.

Lai vēl vairāk popularizētu volejbolu plašākā mērogā un veicinātu izaugsmes iespējas, sadarbībā ar Ogres novada attīstības fondu “Odivi” tiks īstenots arī projekts “Volejbols vieno”, kura ietvaros tiks organizēts pludmales volejbola turnīru sadarbībā ar Suntažu vidusskolu un Ogresgala pamatskolas volejbola entuziastiem.