Svinīgo pasākumu vadīja skolas absolventi Selva Ervalde un Henrijs Augšpuls, kuri atgādināja par dažādiem nozīmīgiem skolas vēstures faktiem, šķetināja atmiņu kamolus, palīdzēja atcerēties nošu nosaukumus. Krāšņu koncertu sniedza skolas esošie un bijušie audzēkņi un pedagogi, nelielu koncertu sniedza arī Madlienas kultūras nama pūtēju orķestris “Madliena” diriģentes Katrīnas Martas Stokas vadībā.
Skolas kolektīvu nozīmīgajā jubilejā sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš pateicās pedagogiem par viņu veikto darbu, iepazīstinot bērnus ar mūzikas un mākslas pasauli. Priekšsēdētājs atminējās savu tikšanos ar Kārļa Kažociņa brāļa dēlu, 94 gadus veco latviešu leģionāru Jāni Kažociņu Austrālijā, kurš atzinis, ka nevēlas doties uz Latviju, jo tā tagad ir daudz citādāka, nekā reiz tā ir palikusi viņa atmiņās. E.Helmanis vēlēja, lai mums izdodas piedzīvot tādu Latviju, kāda tā palikusi sirmā kunga, J.Kažociņa, atmiņās – skaistu un spēcīgu, ar plaukstošiem laukiem, kā arī pasniedza pašvaldības dāvanu – kādu ieceru īstenošanu 300 eiro apmērā.
Skolas direktore Vita Ervalde atzina, ka aizvadītie gadi skolā paskrējuši kā viens mirklis un jubileja ir tā reize, kad atcerēties nozīmīgākos no šiem mirkļiem. Direktore atzina, ka viss skolas kolektīvs lepojas ar skolas absolventiem, un tādi šo 30 gadu laikā ir 354, un vēlēja – lai kur arī dzīves ceļš viņus aizvestu, viņi vienmēr būs piederīgi šai skolai, tos saucot par “mūsu kažociņiem”. “Mūsu absolventiem novēlu, lai katrs justos dzīvē noderīgs, vajadzīgs tieši mūsu pašu zemē. Novēlu kaut vai pa retam, savam priekam uzspēlēt savu instrumentu vai kaut ko jauku uzzīmēt, vai vienkārši būt klāt saviem bērniem, lai nodziedātu šūpuļdziesmu vai iemācītu rokās turēt savu pirmo zīmuli,” vēlēja V.Ervalde. Direktore arī pateicās visiem skolas bijušajiem pedagogiem un darbiniekiem, vēlot viņiem izturību un veselību. Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības raksti par ilggadēju pedagoģisko darbu un nozīmīgu ieguldījumu audzēkņu izglītošanā tika pasniegti skolas ilggadējiem pedagogiem Sarmītei Paeglei, Jutai Isatei, Intai Cīrulei – Putniņai, Skaidrītei Krīgerei un Andim Bičevskim.
Mīļus vārdus un vēlējumus skolas kolektīvam un direktorei veltīja Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs O.Atslēdziņš, pagasta pārvaldes iestāžu pārstāvji, draugi un atbalstītāji, blakus esošo pagastu skolu pārstāvji. Siltās atmiņās dalījās skolas bijušie pedagogi. Svētkos kolēģus sveica arī Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala, kurš atzina, ka jebkura vieta, kurā cilvēki prot sazināties mūzikas un mākslas valodā, un tā ir dvēseles valoda, pastāvēs mūžīgi, un vēlēja šai skolai saules mūžu. Mūzikas skolas kolektīvam par darbu pateicās arī Ogres novada pašvaldības Izglītības pārvaldes pārstāve Evija Slise, kura atzina, ka ir šīs skolas 1991. gada absolvente.
Pēc svinīgā pasākuma notika tikšanās klasēs, bija iespēja iemūžināt šo mirkli speciāli izveidotā foto stūrīti, apskatīti skolas fotogrāfijas fotogrāfiju albumos un ieraudzīt sevi fotogrāfiju prezentācijā. Saviesīgajā daļā par muzikālo noformējumu parūpējās Artūra Manguļa ģimene.
Informācijai
Madlienas mūzikas un mākslas skolas pirmsākumi ietiecas 1982. gadā, kad kaimiņu pagastā Lēdmanē sāka darboties Ogres bērnu mūzikas skolas filiāle. Pateicoties Ogres Mūzikas skolas direktoram Guntim Pļavniekam un Madlienas kolhoza priekšsēdētājam Jūlijam Beļavniekam, 1984. gadā to pārcēla uz Madlienu. 1989. gada 1. septembrī direktores Ingas Almanes vadībā Madlienas vidusskolas jaunuzceltajā korpusā uzsāka darbu patstāvīga mūzikas skola ar 75 audzēkņiem un 10 skolotājiem.
Ar 1996. gada 1. septembri skola nosaukta Madlienas novadnieka, komponista Kārļa Kažociņa vārdā. 1998.gadā skolā atvērta mākslas nodaļa.
Ar 2002. gadu skola ir profesionālās ievirzes izglītības iestāde, kura īsteno licencētas profesionālās ievirzes izglītības programmas Instrumentālajā mūzikā un Vizuāli plastiskajā mākslā.
No 2003. gada 1. septembra skolā notiek mācības interešu izglītības programmās.
Audzēkņi ierodas skolā no deviņiem pagastiem – Ķeipenes, Taurupes, Mazozoliem, Meņģeles, Lēdmanes, Lauberes, Krapes, Zaubes un Madlienas. Skolā mācās 144 audzēkņi – 92 mūzikas un mākslas nodaļās, 52 interešu izglītības programmās. Skolā strādā 21 skolotājs un 4 darbinieki. Skolas beigšanas apliecību saņēmuši 354 absolventi.
Mūzikas un mākslas nodaļas audzēkņi aktīvi un ar panākumiem piedalās dažādos republikas un starptautiskos konkursos, koncertos, izstādēs, festivālos un Ogres novada un Madlienas pagasta rīkotajos kultūras pasākumos.
Skolai ir savas tradīcijas: Zinību dienas pasākumā piedalās ievērojami mākslinieki; Starptautisko mūzikas dienu atzīmē ar mācību ekskursiju; Valsts svētku pasākumi skolā; Ziemassvētku koncerti skolā, baznīcā un pansionātā “Madliena”; koncerti un izstādes apkārtējo pagastu skolās, kultūras namos, bērnudārzā; Mātes dienai veltīti koncerti vai ģimeņu svētki; Atvērto durvju dienas; Mākslas dienas; jūnijā ekskursija sekmēs labākajiem audzēkņiem; ik pēc diviem gadiem rīkots mūzikas skolu akordeonistu ansambļu konkurss.
Foto: Lauris Liepa