Izglītība Pagasti
Madlienā īstenots projekts „Atklāj koka dvēseli”
Saite uz fotogaleriju

Iespaidīgie objekti tapa projekta „Atklāj koka dvēseli” ietvaros. Projekta idejas autore ir skolas kultūras metodiķe Santa Siliņa, objektu radītājs – amatnieks Tālis Sala (zemnieku saimniecība „Saliņas”), objekta „Puzle” mākslinieciskās noformētājas – skolas mākslas skolotājas Ineta Frēliha, Skaidrīte Krīgere, Sanita Rešinska un Santa Siliņa, projekta finansiālo atbalstu nodrošināja Ogres novada pašvaldība (finanšu līdzekļi papildu aktivitāšu veikšanai Ogres novada pašvaldības iestādēm).

Katrs no objektiem pārstāv vienu skolas mācību nodaļu – puzle ir kā Mākslas nodaļas vēstnesis un ksilofons – Mūzikas nodaļas. Puzli veido 12 ap 3 asīm rotējoši koka kubi, kam 4 skaldnes ir apgleznotas, katra skaldne veltīta ozolam konkrētā gadalaikā – vasarā, pavasarī, rudenī un ziemā, zīmējumu autores – skolas mākslas skolotājas. Savukārt ksilofonu veido vienāda biezuma 7 dažādu kokšņu dēlīši; uzsitot ar koka āmuriņu, var saklausīt konkrētā koka dēlīša skaņu. „Ksilofons” un „Puzle” ir aktivitāti, izziņu un darbošanās prieku veicinoši interaktīvi spēļu objekti tieši skolas vecuma jauniešiem un ir ieguvums gan Madlienas vidusskolas audzēkņiem, gan Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, kas ierodas no 9 pagastiem. Parku kā pastaigu vietu izvēlas ģimenes ar pirmskolas bērniem, arī skolas audzēkņu ģimenes. Interaktīvie objekti veicina vēlmi gaidīt stundās esošos bērnus tieši parkā un svaigā gaisā, nevis skolas gaiteņos.

Projekta kopējās izmaksas ir 950,30 eiro. Skolas direktore Vita Ervalde pateicas visiem iesaistītajiem un pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Siliņam par atbalstu un ieinteresētību parka labiekārtošanā. Parka objekti ir skolas dāvana gan saviem audzēkņiem un viņu ģimenēm, gan Madlienas iedzīvotājiem, gan arī tūristiem un parka viesiem.

Informāciju sagatavoja Santa Siliņa

Fotogrāfiju autore Guna Brīvule