Pašvaldība Lielvārde Ziņas, jaunumi
Edgars Kauliņš

Ogres novada pašvaldība organizē Lielvārdes iedzīvotāju aptauju par Edgara Kauliņa vides objekta atrašanos Lielvārdes pilsētā.

Edgars Kauliņš (dzimis 1903. gada 26. aprīlī, miris 1979. gada 5. janvārī), saukts arī par Kauliņtēvu, bija latviešu lauksaimnieks, kolhoza "Lāčplēsis" priekšsēdētājs. Pastāv uzskats, ka personīgi nodrošinājis, ka no Lielvārdes 1949. gada marta deportācijās neizveda nevienu iedzīvotāju.

Vides objekta pamatā paredzēta Edgara Kauliņa figūra uz viņa darba krēsla, un aiz tā ciļņu joslā būtu attēlotas galvenās kolhoza "Lāčplēsis" lauksaimniecības un  lopkopības nozares – jomas, kas E. Kauliņu iedvesmoja un cēla spārnos. Pieminekļa pamatne no gaiša granīta un uz tās simboliski iegravētas līnijas, kas tuvāk zemei pāriet apaļās telpiskās formās, atgādinot gan kantora grīdas, gan apstrādāta, savagota lauka perspektīvā motīvu. Pati figūra darināta bronzā, jo tā labāk atainotu detaļas. Kopējais pieminekļa augstums aptuveni 170 cm.

Aptaujā lūgums atzīmēt, kura, Jūsuprāt, ir piemērotākā vieta šāda vides objekta novietošanai:  Lielvārdes pilsētas centrā - Lāčplēša laukumā, pie bijušā kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkas vai cita.

Aptauja pieejama šeit: https://ej.uz/m86f

Aptauju iespējams aizpildīt arī papīra formātā, to var paņemt un aizpildītu nodot šādās iestādēs: Lielvārdes pilsētas pagasta pārvaldē un VPVKAC, Lielvārdes Kultūras namā, Lielvārdes bibliotēkā, Lielvārdes sporta centrā, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, Lielvārdes pamatskolā, Lielvārdes pirmsskolas izglītības iestādē "Pūt vējiņi", Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā.

Aptaujas laiks: 12. līdz 27. maijs.

Liels paldies par atsaucību!