Pašvaldība

2018. gada 19. aprīlī Ogres novada pašvaldības domes pieņēma lēmumu, kas paredzēja piešķirt līdzfinansējumu pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” (šobrīd – SIA “Ogres Namsaimnieks”) 96 135,27 eiro apmērā, lai veiktu piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu šādām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Ogres pilsētā - Mālkalnes prospekts 16, Skolas iela 10, Lapu iela 11, Grīvas prospekts 6, Tīnūžu iela 3A, Tīnūžu iela 5, Tīnūžu iela 7 un Draudzības iela 10. Līdz šim piešķirtais līdzfinansējums netika izlietots, jo publiskās iepirkumu procedūras rezultātā piedāvātās līgumcenas par paredzētajiem darbiem būtiski pārsniedza plānoto līgumcenu, taču daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iedzīvotāju uzkrātie naudas līdzekļi nebija pietiekami, lai segtu izmaksu sadārdzinājumu.

Komisija palīdzības piešķiršanai daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai 2020. gada pašvaldības budžetā šim mērķim paredzētā līdzfinansējuma (144 833,44 eiro) saņemšanai izvirzīja iepriekš minēto māju pieteikumus. 2019. gada 19. septembrī pašvaldības dome nolēma, ka dzīvojamās mājas Draudzības iela 10 pārvaldīšanas tiesības tiek nodotas SIA “Senču nami”, un tās dzīvokļu īpašnieki ir pieņēmuši lēmumu atteikties no pašvaldības piešķirtā līdzfinansējuma. Izvērtējot situāciju, šī gada aprīlī komisija nolēma šīs mājas pieteikumu dzēst no pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai saraksta un virzīt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Skolas iela 10, Ogrē, pieteikumu, papildus prasot piešķirt līdzfinansējumu 2 359,50 eiro apmērā šī projekta realizācijai.

Finanšu komitejas sēdē pašvaldības domes deputāti nolēma apstiprināt un uz domes sēdi virzīt sagatavoto lēmumprojektu par grozījumu veikšanu Ogres novada pašvaldības domes 19.04.2018. lēmumā “Par līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai 2018.gada budžeta ietvaros” nosakot, ka līdzfinansējums SIA “Ogres Namsaimnieks” 147 192,93 eiro apmērā tiek piešķirts šādām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām:

• Mālkalnes prospekts 16, Ogre, autostāvvietas izbūvei/paplašināšanai – 8 095,20 eiro (ar PVN);
  • Skolas iela 10, Ogre, bedrīšu remontam – 4 356,00 eiro (ar PVN);
  • Lapu iela 11, Ogre, atbalsta sienas izbūvei – 13 616,56 eiro (ar PVN);
  • Grīvas prospekts 6, Ogre, esošā asfalta atjaunošanai – 4 461,27 eiro (ar PVN);
  • Tīnūžu iela 3A, Ogre, esošā seguma atjaunošanai, autostāvvietas paplašināšanai – 23 820,68 eiro (ar PVN);
  • Tīnūžu iela 5, Ogre, esošā seguma atjaunošanai, autostāvvietas paplašināšanai – 24 149,88 eiro (ar PVN);
  • Tīnūžu iela 7, Ogre, esošā seguma atjaunošanai, autostāvvietas paplašināšanai – 12 660,38 eiro (ar PVN);
  • Mālkalnes prospekts 6, Ogre - autostāvvietas izbūvei un paplašināšanai - 56 032,97 eiro (ar PVN).

Papildu līdzfinansējumu 2 359,50 eiro apmērā daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai paredzēts piešķirt no budžeta pozīcijas “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”.

Gala lēmums tiks pieņemts 16. aprīļa Ogres novada pašvaldības domes sēdē.