Pašvaldība

Ogres novada pašvaldībā ir saņemti iesniegumi no SIA “Namu pārvaldīšana” ar lūgumu nodot dzīvojamo māju Ausekļa prospektā 4, Brīvības ielā 111, Brīvības ielā 115, Turkalnes ielā 9, Ogrē, pārvaldīšanas tiesības SIA “Namu pārvaldīšana”, kā arī iesniegumi no SIA “Ogres Namsaimnieks” ar lūgumu nodot dzīvojamo māju Celtnieku ielā 6 un Parka ielā 8, Ogrē, pārvaldīšanas tiesības SIA “Ogres Namsaimnieks”.

Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītājs Ronalds Vītols informēja, ka iesniegumiem ir pievienoti normatīvajos aktos noteiktie dokumenti, kas apliecina dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanu par pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu. Tā kā dokumentācija ir sagatavota atbilstoši likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” (turpmāk - Privatizācijas likums) un Dzīvokļa īpašuma likuma noteiktajam, deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 20. februārī, kad tiks pieņemts gala lēmums.

Jāatzīmē, ka Privatizācijas likums, kas paredz, ka pēc privatizācijas procesa uzsākšanas 6 mēnešu laikā dzīvokļu īpašniekiem ir jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopsapulce un jālemj par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu, ir stājies spēkā jau 1995. gada 27. jūlijā. Kopš brīža, kad Ogres novada pašvaldība kopā ar SIA “Ogres Namsaimnieks” 2019. gadā aktualizēja jautājumu par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas procesu, Ogres novada pašvaldības domes lēmums par pārvaldīšanas tiesību nodošanu ir pieņemts par 10 dzīvojamajām mājām, savukārt 11 dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošana ir procesā (dokumenti iesniegti Ogres novada pašvaldībā). Joprojām aptuveni 140 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki nav uzsākuši pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas procesu.

Šobrīd daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kurās dzīvokļu īpašnieki nav pieņēmuši lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu un noslēguši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma prasībām atbilstošu pārvaldīšanas līgumu, apsaimnieko pašvaldības SIA “Ogres Namsaimnieks” kā Ogres novada pašvaldības norīkots pārvaldnieks. Šāda situācija ilgtermiņā neveicina dzīvojamo māju pārvaldīšanas nozares attīstību, savukārt dzīvokļu īpašniekiem neveidojas izpratne par to, ka viņi ir atbildīgi par savas dzīvojamās mājas uzturēšanu un saglabāšanu.

Ogres novada pašvaldība un SIA “Ogres Namsaimnieks” kā pārvaldnieks aicina dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus iesaistīties savas dzīvojamās mājas pārvaldīšanā, pieņemt lēmumu par pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu un noslēgt Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma prasībām atbilstošu pārvaldīšanas līgumu.

Dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti atbildīgi izraudzīties savas mājas pārvaldnieku un rūpīgi izvērtēt tā sniegto pārvaldīšanas pakalpojuma piedāvājumu, kā arī pārliecināties par tā pieredzi un kompetenci pārvaldīšanas jomā.
Informācija par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas kārtību pieejama SIA “Ogres Namsaimnieks” mājas lapā.

Pievienotās saites