Sports
Lemj par atbalstu sporta organizācijām

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi vairāku sporta biedrību iesniegumus ar lūgumu piešķirt papildus finanšu līdzekļus sporta biedrību darbībai, atbalstīt sporta speciālistu un citu sporta darbinieku tālākizglītību un dalību sporta sacensībās.

Iesniegums saņemts no biedrības “Latvijas Vieglatlētikas savienība”, kas lūdz sniegt finansiālu atbalstu Ogres novada sporta centra audzēknei un Latvijas izlases kandidātei mācību treniņu nometņu nodrošināšanai, lai veiksmīgi sagatavotos 2021.gada sacensību sezonas sacensībām – Eiropas U18 čempionātam, Latvijas U18/U20 čempionātam telpās, Baltijas U18/U20 čempionātam, Latvijas U18/U20 čempionātam.

Ogres novada pašvaldībai rast iespēju piešķirt papildu finansējumu biedrības pilnvērtīgas darbības nodrošināšanai lūdz BK “Ogre”, norādot, ka situācija saistībā ar Covid-19 izplatību valstī un pasaulē turpina pasliktināties, līdz ar to ir kardināli mainījušās privāto uzņēmēju iespējas atbalstīt profesionālā sporta nozari.

Savukārt biedrība “Cīņas klubs” lūdz piešķirt papildu finansējumu sportista, kurš šogad pārliecinoši kļuva par Latvijas čempionu boksā junioriem līdz 54 kg, kā arī uzvarēja starptautiskajā boksa turnīrā “Jāņa Roviča kauss”, dalībai Eiropas čempionātā boksā junioriem Sofijā, Bulgārijā.

Saņemtos iesniegumus izskatījusi Ogres novada pašvaldības Sporta attīstības konsultatīvās komisija, kas savā ziņojumā norāda, ka neatkarīgi no sporta organizācijas lieluma, sporta veida un dalībnieku skaita, Covid-19 pandēmija ir skārusi sporta organizēšanas un attīstības iespējas. Papildu palīdzību sniegšana sporta organizācijām un sportistiem ir svarīga “šeit un tagad”, lai risinātu sporta saglabāšanas un attīstības iespējas Ogres novadā laikā, kad tās saskaras ar būtiskām problēmām savas darbības īstenošanai Covid-19 ietekmes rezultātā, lai arī nākotnē Ogres novada iedzīvotājiem būtu iespēja sevi pilnveidot profesionālā līmenī un sasniegt augstus rezultātus sportā, aizsargātu fizisko un garīgo veselību un gūtu no tās labumu.

Sporta attīstības konsultatīvās komisija uzskata, ka nepieciešams sniegt finansiālu atbalstu sporta organizācijām, kas, izmantojot fiziskās aktivitātes un augstus sasniegumus, veicina veselīgu dzīvesveidu un sportu, ļaut sporta organizācijām būt aktīvām šajā laikā, pielāgojot gan savus treniņu grafikus, gan metodiku, gan iespējas sportistu profesionālās kvalitātes saglabāšanu un dalību dažādās sacensībās un sporta pasākumos, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības nosacījumus.

Ņemot vērā Sporta attīstības konsultatīvās komisijas ziņojumā norādīto, sagatavots lēmumprojekts, kas paredz piešķirt papildu finansējumu no Ogres novada pašvaldības 2020. gada budžeta “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem” šādā sporta organizācijām - biedrībai “Latvijas Vieglatlētikas savienība” sportistes mācību treniņu nometnes nodrošināšanai 600 eiro apmērā, biedrībai “Ogres Basketbola klubs” darbības nodrošināšanai 50 000 eiro apmērā un biedrībai “Cīņas klubs” sportista dalībai Eiropas čempionātā boksā junioriem Sofijā, Bulgārijā 1 900 eiro apmērā.

Deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu izskatīšanai domes sēdē 6. novembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.