Pašvaldība
Lemj par atbalstu sporta organizācijām

Viena no biedrībām ir “Lords of Liquids”, kura lūdz atbalstīt sportista Edija Elkšņa dalību Latvijas čempionāta posmos kartingā. Sportists vairāku gadu garumā trenējas un piedalās kartingu sporta sacensībās, pārstāvot Ogres novadu. 2018.gadā ieguvis 4.vietu Prokart Senior ieskaitē, 2019.gadā ieguvis 2.vietu Latvijas čempionātā RM Senior klases ieskaitē, ar katru gadu uzlabojot savu sniegumu.

Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.15/2017 “Par pašvaldības atbalstu sporta organizācijām un individuālajiem sportistiem sporta veicināšanai Ogres novadā” un ņemot vērā Ogres novada pašvaldības sporta attīstības konsultatīvās komisijas ieteikumu, ir sagatavots lēmumprojekts, kas paredz piešķirt finansējumu biedrībai “Lords of Liquids” 280 eiro apmērā no sporta pasākumu organizēšanai paredzētā budžeta līdzekļiem.

Finanšu komitejas sēdē tika izskatīts arī jautājums par finansējuma piešķiršanu biedrībai “Ogres basketbola klubs” (BK “Ogre”), kas ir spēcīga un konkurētspējīga basketbola organizācija gan Latvijā, gan Baltijā. Basketbola klubs Latvijas basketbola līgā 2018./2019. gada sezonā ieguva bronzas medaļu, 2019./2020. gada sezonā izcīnīja sudraba godalgu. Savukārt Latvijas-Igaunijas basketbola līgā atradās otrajā pozīcijā pirms turnīrs tika priekšlaicīgi apturēts izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ.

Ārkārtējā situācija būtiski ietekmējusi daudzu sadarbības partneru darbību, kā rezultātā ir samazinājies pieejamais finansējums, un tas BK “Ogre” liedz pilnvērtīgi gatavoties jaunajai sezonai.

Pamatojoties uz Sporta attīstības konsultatīvās komisijas ziņojumu, sagatavots lēmumprojekts, paredzot piešķirt biedrībai “Ogres basketbola klubs” finansējumu 50 000 eiro apmērā no Ogres novada pašvaldības 2020. gada budžeta “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”.

Pirms balsojuma Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka pēdējo gadu BK “Ogre” ir būtiski audzis, sasniedzot arvien labākus rezultātus. Basketbola klubs popularizē Ogres novadu, kā arī dod iespēju lepoties, ka Ogrē ir tik daudz talantīgu basketbolistu, jo lielākā daļa kluba spēlētāju ir ogrēnieši, tai skaitā Ogres Basketbola skolas audzēkņi.

Deputāti nolēma virzīt sagatavotos lēmumprojektus izskatīšanai domes sēdē 17. septembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.