Izglītība Ziņas, jaunumi
Skolēns izglītības iestādē (publicitātes foto)

Ogres novada pašvaldības Izglītības jautājumu komitejas sēdē 20. aprīlī tika izskatīts jautājums par plānoto 1.klašu skaitu Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs 2023./2024. mācību gadā.

Sagatavotais lēmumprojekts paredz 2023./2024. mācību gadā Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs uzņemt šādu maksimālo 1. klašu skaitu: Ogres 1. vidusskolā, Ogres Centra pamatskolā un Ikšķiles vidusskolā – septiņi klašu komplekti, Jaunogres vidusskolā, Taurupes pamatskolā un Ķeguma vidusskolā  trīs klašu komplekti, Tīnūžu sākumskolā, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā divi klašu komplekti, Lielvārdes pamatskolā, kā arī viens klases komplekts Ogresgala pamatskolā, Madlienas vidusskolā, Suntažu vidusskolā, Ķeipenes pamatskolā, Birzgales pamatskolā, Jumpravas pamatskolā un Lēdmanes pamatskolā.

Ja objektīvu apstākļu dēļ izglītības iestāde nevar ievērot noteikto klašu skaitu, tad Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs, pamatojoties uz izglītības iestādes rakstisku informāciju ar pamatojumu par nepieciešamajām izmaiņām, ir tiesīgs samazināt atveramo klašu komplektu skaitu.

Izglītības jautājumu komitejas deputāti balsoja par sagatavotā lēmumprojekta virzīšanu izskatīšanai domes sēdē, kas notiks pēc nedēļas – 27. aprīlī.