Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Valsts svētku pasākums Ogrē 18,11,2023,

18. novembrī Ogres Valsts ģimnāzijā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kurā tika godināti Ogres novada iedzīvotāji, kā arī uzņēmēji.

Atklājot pasākumu, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ikvienu aicināja aizdomāties, kas ir Latvija: “Latviju veido ikviens no mums, godprātīgi veicot savu darbu. Latvija ir mūsu vērtību skala, mūsu sapņi un sirdsapziņa, kā arī mūsu atbildība to sargāt.”

Viņš akcentēja, ka šoreiz svētki notiek mūsdienīgajā skolā, kur zināšanas iegūst jaunieši, nākamā paaudze, kas veidos mūsu valsts nākotni: “Mēs esam lepni, ka viņiem šādu iespēju varam nodrošināt!”

"Šodien šeit sapulcējušies darītāji, nevis runātāji. Paldies katram no jums, kas ar savu darbu un domām stiprinājuši Latviju. Ikvienam novēlu nezaudēt spēku, ticību sev un saviem spēkiem, savai valstij un tās mūžīgumam,” vēlēja E. Helmanis.

Pasākuma ietvaros tika godināti šī gada titula “Ogres Goda novadnieks” ieguvēji – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Laima Prekele, Ogresgala pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” vadītāja Līga Zaķe, SIA “Ogres rajona slimnīca” Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas bijusī vadītāja Maruta Stucka.

Tāpat tika sveikti titula “Ogres Gada novadnieks” ieguvēji – biedrības “Ikšķiles Senioru skola” vadītāja Sanita Bertmane, SIA “Izaugsmes Spots” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Inta Žube, Birzgales pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Birztaliņa” un Birzgales ģimenes ārsta prakses medmāsa Līga Pudule, Ogres teātra māksliniece Ilze Kupča-Ziemele un SIA “Ogres rajona slimnīca” medicīnas māsa Irēna Birkhāne.

Aicinām plašāk ar balvu ieguvējiem iepazīties Ogres novada pašvaldības sociālā tīkla facebook profilā.

Pasākuma laikā pateicības raksti tika pasniegti šī gada Ogres novada “Uzņēmēju dienu” dalībniekiem, kas ikvienam ļāva ieskatīties savā ikdienas darbā – SIA "BeeBox" Ciemupē, Baskāju taka Tīnūžos, Sierštelles ražotne Ikšķilē, SIA "Grīdas - Grīdas" Lielvārdē, SIA "Silver Standard Houses" Birzgalē, biedrība “Sniega suņi” Ogrē, SIA "Izaugsmes Spots" Ogrē, SIA "tiptip.lv” Ogrē, Lapsu Mājas siers Ogrē, SIA "VSL Pārtikas Grupa" Ogresgalā, IK “Ķeipenieši”, Krapes muižas ūdensdzirnavas, SIA “LAUSKIS” Lēdmanē, SIA “Lūšu Drava” Lielvārdes pagastā.

Pasākuma noslēgumā tika atklāta pie Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas uzstādītā zīme “Nākotne ir tavās rokās”. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš norādīja, ka tās vēstījums ir aicināt domāt plašāk, jo šī skola paver durvis uz visu pasauli. “Uz zīmes simboliski ir norādīti kilometri uz pasaules labākajām augstskolām, tai skaitā arī Rīgā. Taču tie ir tikai kilometri, kurus ikviens var pārvērst par īstenību. Zīme atrodas simboliskā vietā, kur to var redzēt ikviens – skolēni, pedagogi, sporta arēnas apmeklētāji, garāmgājēji. Katru reizi, ejot garām, tā aicina aizdomāties, ka nākotne ir mūsu rokās, viss atkarīgs tikai no mums pašiem.”

Ar savu muzikālo sniegumu klātesošos priecēja dziedātāja Viktorija Majore un koncertmeistere Viktorija Rinkule.

Ogres novada logo
Izaugsmes spota Ogre 10.2023.