Ķeipenes pagasts Ziņas, jaunumi
Ķeipenes tautas namā studenti sēž pie galda, fonā prezentācija 11.09.2024.

11. septembrī Ķeipenē notika Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža un vides zinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūta studentu plenērs, kura ietvaros tā dalībnieki ģenerēja idejas Ķeipenes pagasta centra un parka attīstībai.

Tikšanās laikā Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsons un tautas nama vadītāja Inese Daugaviete iepazīstināja ar esošo situāciju pagastā un savām vēlmēm tā vides sakārtošanā un attīstībā. Savukārt pašvaldību pārstāvji akcentēja vietas, kuru labiekārtošanai būtu nepieciešams pievērst papildu uzmanību. Ņemot vērā gan pašreizējo situāciju, gan pašvaldības un pagasta pārstāvju izteiktās vēlmes, gan arī Ogres novada identitātes simbolus, studentu uzdevums bija ģenerēt idejas šīs teritorijas attīstībai. Dienas beigās tās tika prezentētas pašvaldības un pagasta pārstāvjiem, kuri atzīmēja, ka studenti patiesi iedziļinājās dotajā uzdevumā, ar skatu no malas apskatīja šo teritoriju un sniedza radošas un daudzpusīgas vīzijas.

Sadarbības ietvaros nākamā tikšanās plānota jau oktobrī Jelgavā, kurā studenti detalizētāk prezentēs savas ieceres, savukārt novembrī notiks Ķeipenes centra un parka attīstības vīziju aizstāvēšana. Gala rezultātā pašvaldība saņems informatīvo materiālu par teritorijas attīstību – tas ir, idejas, attīstības vīzijas, ko nākotnē iespējams izmantot Ķeipenes pagasta centra un parka attīstībai. Labākās ieceres pakāpeniski tiks īstenotas, tādejādi radot pagasta centru patīkamāku gan tā iedzīvotājiem, gan viesiem.

Vizītes ietvaros studenti viesojās arī Ķeipenes kinostacijā, iepazīstoties ar kino vēsturi un slavenajiem kino dižgariem, kā arī bijušo dzelzceļa līniju Rīga-Ērgļi.

Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumu ar LBTU par sadarbību kopīgu semināru, konferenču, vispārizglītojošu pasākumu organizēšanā, savstarpēju konsultāciju sniegšanā, uzņēmējdarbības, izglītības, zinātnes un pētniecības attīstību, mūžizglītības veicināšanā un popularizēšanā, jauniešu motivēšanā studijām LBTU, pētniecisko darbu izstrādē un laboratoriju aprīkojuma izmantošanā, kopīgu Eiropas Savienības finansētu projektu pieteikumu sagatavošanā, pētniecības projektos maģistrantiem un doktorantiem, mācību prakšu organizēšanā un īstenošanā, akadēmisko un profesionālo studiju programmu izstrādē un pilnveidošanā, kā arī mācību materiālu izstrādē,  mudinot pievērsties zinātnei un citu interesējošu un saistošu uzdevumu izpildē.

LBTU saka lielu paldies Ķeipenes pagasta pārvaldei un galvenajam sadarbības iniciatoram  pagasta pārvaldes saimniecības pārzinim Guntim Graudiņam-Pētersonam par viesmīlīgo uzņemšanu un studentiem sniegto iespēju pielietot mācību procesā iegūtās zināšanas praksē.

2024. gada 11. septembrī Ķeipenē notika Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža un vides zinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūta studentu plenērs