Ogres novads Ziņas, jaunumi
Lāpu gājiens

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Ogres novada pilsētās un pagastos norisināsies dažādi pasākumi, godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu.

OGRĒ

• plkst. 17.00 aicinām doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem.
  • plkst. 17.15 svinīgais piemiņas brīdis pie monumentālā Latvijas valsts karoga;
  • uz Ogres novada pašvaldības domes ēkas tiks demonstrēta šogad producētā īsfilma LĀČPLĒSIS un dokumentālā īsfilma 1916. OGRE. STRĒLNIEKI. DAUGAVA.
  • Ogres novada Kultūras centra logos ar gaismas un skaņas palīdzību, atdzīvosies Latvijas tautai nozīmīgi simboli, kas ataino brīvības cīņu, neatkarību un mīlestību pret savu valsti. Gaismas instalācija Ogres novada Kultūras centra logos būs vērojama vakaros no 10. līdz 21. novembrim līdz ar tumsas iestāšanos.
  • no 10. novembra Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāmas izstādes LĀČPLĒŠA ORDENIS. OGRES NOVADA VAROŅU STĀSTI. Rokoperas LĀČPLĒSIS tērpu izstāde un instalācija LATVJU ZEME VAĻĀ STĀV!
  • plkst. 21.30 televīzijas kanālā LTV1 28. jūlijā Lielvārdē izskanējušais Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS jaunais iestudējums. Iestudējums tapa atzīmējot Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, kā arī rokoperas 35. gadskārtu.
  • pilsētu greznos Latvijas valsts karogi un līdz ar tumšas iestāšanos arkveida un trošu gājēju tilti pār Ogres upi iekrāsosies sarkanbaltsarkanā krāsā.

OGRESGALĀ - plkst. 18.00 Lāčplēša dienas pasākums Ogresgalā. Svecīšu nolikšana ozolu alejā. Patriotisko dziesmu dziedāšana pie ugunskura.

BIRZGALĒ - plkst.18.00 no Birzgales Tautas nama Lāčplēša dienas Lāpu gājiens.

IKŠĶILĒ

• plkst.17.30 Lāpu gājiens (plkst. 17.00 pulcēšanās pie Ikšķiles ev. lut.  Sv. Meinarda baznīcas). Gājiena maršruts: Ikšķiles ev. lut. Sv. Meinarda baznīca – Daugavas prospekts – Sūniņa iela – Melioratoru iela – Skolas iela – Birzes iela – Daugavas prospekts – Klusā iela – Peldu iela – Centra laukums.
  • Centra laukumā – Piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu godināšanai, jaunsargu svinīgā solījuma došana.

JUMPRAVĀ - plkst.18.00 Jumpravas Kultūras nams kopā ar Jumpravas pamatskolu organizē Lāčplēša dienai veltītu lāpu gājienu, pulcēšanās pie Jumpravas pamatskolas.

KRAPĒ

• plkst. 18.00 pulcēšanas stāvlaukumā pie Krapes doktorāta Lāpu gājienam;
  • plkst. 18.30 svecīšu nolikšana pie Krapes Tautas nama ekspozīcijas “Par dzimteni dzīvību devu”.

ĶEGUMĀ

• no plkst. 17.00 iedegsim sveču gaismiņas Ķeguma “Saules aplī”;
  • plkst. 17.45 pulcēsimies lāpu gājienam pie Ķeguma vidusskolas;
  • plkst. 18.00 dosimies Lāpu gājienā, kopā iziesim “Saules apli” (Ķeguma vidusskola – Daugavpils šosejas gājēju celiņš – Liepu aleja – Ķeguma parks), piedalies arī tu, ņemot līdzi lāpu, svecīti, gaismiņu. Ķeguma Jaunsardzes svinīgā zvēresta nodošana Ķeguma parkā;
  • plkst. 19.30 Ķeguma Tautas namā Lāčplēša dienai veltīts dziesmots atceres vakars ES ATNĀCU UGUNTIŅU kopā ar ģitārstudijas ansambli  ĶEGUMA DUCIS.

ĶEIPENĒ - plkst.18.00 Mūsu tautas varoņiem veltīts LĀPU GĀJIENS LĀČPLĒŠA DIENĀ. Pulcēšanās Ķeipenes centrā pie autobusu pieturas, no kurienes dosimies līdz piemiņas vietai pie Ķeipenes pamatskolai. Lūgums līdzi ņemt lāpas un ugunsdrošās svecītes!

LĒDMANĒ

• no plkst. 16.00 svecīšu iedegšana pie tautas nama;
  • plkst. 16.30 brauciens uz lāpu gājienu Ogrē – aicinām braucējus ņemt līdz savas lāpas un sveces. Pieteikšanās līdz 10. novembrim Lēdmanes Tautas namā vai Lēdmanes bibliotēkā. Izbraukšana no tautas nama stāvlaukuma (brauciens notiks, ja būs pieteikušies vismaz 10 cilvēki).

LIELVĀRDĒ

• plkst. 16.00 Lielvārdes Kultūras namā vidējās paaudzes deju kolektīva LĀČPLĒSIS koncerts SARGĀJ’ SAVU TĒVU ZEMI. Mākslinieciskā vadītāja Alise Līna Daugaviete. Ieeja bez maksas;
  • plkst. 18.00 LĀPU GĀJIENS. Pulcēšanās pie Lielvārdes Kultūras nama. Gājienā dosimies no kultūras nama uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju pa Raiņa ielu. Lūgums ņemt līdzi savas svecītes vai lāpas, lai kopā radītu gaismas ceļu.

MADLIENĀ

• plkst. 14.00 dievkalpojums Madlienas baznīcā. Dievkalpojumu vadīs Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs un Madlienas evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Osvalds Miglons;
  • plkst. 18.00 lāpu gājiens “Gaismas ceļš” – no Madlienas Kultūras nama līdz Madlienas draudzes varoņu piemineklim;
  • plkst. 18.20 svinīgs brīdis pie Madlienas draudzes varoņu pieminekļa;
  • plkst. 19.00 pie ugunskura un ar siltu tēju baudīsim uguns šovu Madlienas Kultūras nama svētku laukumā. Transportu lūgums pieteikt līdz 10. novembrim, tālrunis 65039185.

MAZOZOLOS - plkst. 19.00 Lāpu gājiens uz ģenerāļa Bangerska piemiņas vietu pie Līčupes tilta (pulcēšanās pie Mazozolu pamatskolas).

MEŅĢELĒ - plkst.17.30 Pie Meņģeles Tautas nama, līdzi ņemot lāpas un sveces, Lāčplēša dienas lāpu gājiens GAISMAS CEĻŠ.

REMBATĒ - plkst. 16.00 Rembates Tautas namā Lāčplēša dienai veltīts koncerts “Skaista mana Tēvu zeme”. Koncertā piedalās Rembates dāmu vokālais ansamblis “Vīgriezes” un Madlienas jauktais koris “Madliena”.  Pēc koncerta pirmais svētku lāpu gājiens līdz Rembates karogu mastiem. Lāpas būs pieejamas pārvaldē, līdzi paņemtās lāpas varēs uzpildīt uz vietas.

TAURUPĒ - plkst. 17.00 Lāčplēša dienas lāpu gājiens, pulcēšanās pie Taurupes Tautas nama pēc gājiena Taurupes muižas klētī apskatāma izstāde “Latvijas neatkarības kara (1918-1920) formas tērpu izstāde”.

TĪNŪŽOS - plkst. 17.00 Tīnūžu Tautas namā “Iededz sveci Latvijai” (Latvijas kontūra no svecēm).

TOMĒ

• plkst. 16.00 piemiņas brīdis un svecīšu nolikšana pie Tomes Saules akmens, došanās ar lāpām un svecīšu nolikšana karavīru kapos un ozolu gatvē pie baznīcas;
  • plkst. 17.00 Tomes bibliotēkā – dzeja un mūzika Latvijai  “Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai” (Ēriks Eglītis – mūzika, Uldis Plūmīte – dzeja); siltas sarunas un tēja.