Pašvaldība
Kur beidzas Pierīga?

Šodien, 16. augustā, Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Česlava Batņas parakstītu vēstuli (vēstule pielikumā), kurā piedāvātajai sadarbībai ir pausts noraidījums. Č. Batņa paskaidro, ka remigrācijas sekmēšanas un tās atbalsta pasākumu nodrošināšanas jomā Ikšķiles novada pašvaldība ir iecerējusi sadarbību ar vairākām Pierīgas pašvaldībām.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Es cienu mūsu kaimiņu viedokli un izvēli, taču vienlaikus tas manī izraisa pārdomas par jēdzienu “Pierīga”. Kas tad īsti ir Pierīga? Lietojot šo jēdzienu bez ekonomiskā pamatojuma, manuprāt, tas ir kaut kas pie kaut kā…. Kur ir robeža Pierīgas teritorijai? Kāds ir pamatojums kādai no pašvaldībām iekļaut sevi šajā teritorijā? Vai pamatojums ir ekonomiskas dabas vai tikai uz subjektīvām emocijām balstīts? Manā izpratnē Pierīgā ietilpst Rīgas tuvumā esošās pašvaldības, kuras lielā mērā skar galvaspilsētas ekonomiskā ietekme. Un te rodas jautājums – vai Ikšķiles novada austrumu robeža ir arī Pierīgas robeža? Vai tad Ogres, Ķeguma, Lielvārdes novadi nav Pierīgas pašvaldības, kuru liela daļa iedzīvotāju strādā Rīgā? Rodas iespaids, ka Ikšķiles pašvaldības vadības izveidotā Pierīgas robeža ir balstīta tikai un vienīgu uz subjektīvu emociju pamata.

Es tomēr gribu vēlreiz atgādināt Ikšķiles un Ogres novada pašvaldību lielisko sadarbības piemēru, izveidojot kopīgu aģentūru “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” un veiksmīgi attīstot Zilo kalnu dabas parku, kas kļuvis par iecienītu aktīvās atpūtas vietu ne tikai Ogres un Ikšķiles novadu, bet arī citu novadu un pilsētu iedzīvotājiem – gan no Rīgas pilsētas un Pierīgas pašvaldībām, gan vēl tālākiem novadiem un pilsētām.

Attīstību var veicināt prasmīga sadarbība, savukārt norobežošanās un subjektīvu vēlmju izpausme nav attīstību veicinošs faktors. Tas attiecas arī uz sadarbību remigrācijas jautājumā.

Es tomēr ceru, ka, ņemot vērā pozitīvo pieredzi, starp Ogres un Ikšķiles novada pašvaldībām arī turpmāk izveidosies laba sadarbība.”

Pievienotās saites