Pašvaldība Aktuālais par Covid - 19
Krīzes vadības grupā iekļauj NVO pārstāvjus

Tā kā visā valstī izsludināta ārkārtējā situācija un ieviestie drošības pasākumi negatīvi ietekmē daudzu Ogres novada uzņēmēju saimniecisko darbību, šī gada 30. martā Ogres novada uzņēmēju biedrība pašvaldībai iesniedza priekšlikumus novada uzņēmēju saimnieciskās darbības atbalstam ārkārtējās situācijas laikā, kā arī ierosinājumu izveidot Ogres novada krīzes vadības grupu.

Ņemot vērā biedrības iesniegto priekšlikumu, pašvaldība nosūtīja aicinājumu Ogres novada nevalstiskajām un reliģiskajām organizācijām iesaistīties krīzes vadības grupas darbībā, deleģējot vismaz trīs pārstāvjus un sniedzot priekšlikumus par krīzes vadības grupas funkcijām, uzdevumiem un kompetenci, kā arī krīzes vadības grupas darbības organizācijai.

Apkopojot saņemtos priekšlikumus un Ogres novada pašvaldības funkcijas ārkārtējās situācijas laikā valstī, tika nolemts, izveidot krīzes vadības grupu, kuras mērķis ir apzināt un izvērtēt Ogres novada pašvaldības iedzīvotāju, komersantu un nevalstisko organizāciju vajadzības laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 izplatību ierobežošanai, kā arī pašvaldības domei sniegt priekšlikumus par atbalsta pasākumiem, pabalstu un palīdzības noteikšanai no apstiprinātā 2020. gada budžeta līdzekļiem “Pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai”.

Pirms balsojuma Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmēja, ka krīzes grupas mērķis ir nodrošināt iespēju sabiedrībai izvērtēt esošo situāciju, aktuālajām problēmām Ogres novadā un sniegt priekšlikumus par atbalsta pasākumiem, to ieviešanas kritērijiem. Nepieciešamības gadījumā tās sastāvs var tikt papildināts, kā arī piesaistīti pašvaldības speciālisti.

Dome ārkārtas sēdē tika ievēlēta krīzes vadības grupa, tās sastāvā iekļaujot pārstāvjus no šādām novadā reģistrētajām nevalstiskajām organizācijām – “Ogres novada uzņēmēju biedrība”, Sieviešu invalīdu biedrība “Aspazija”, LIZDA Ogres starpnovadu arodorganizācija, Ogres māmiņu klubs, “OTRĀS MĀJAS”, “Ogres novada tūrisma uzņēmēju biedrība”, “Nesēdi mājās”, “OSPORTS”, “Ogres basketbola klubs”, “Hokeja klubs “Ogres Juniors””, “Handbola klubs Ogre”, Latvijas sarkanā krusta Viduslatvijas komiteja, “Ogres karatē un tuvcīņas bērnu klubs “KARATĒ SEN-E”; reliģiskajām organizācijām – “Ogres Trīsvienības baptistu draudze”, Ogres Evaņģēliski luteriskās draudze, Ogres apustuliskās draudzes “Vārda Spēks”, kā arī trīs domes deputātus – Juri Laizānu, Jāni Iklāvu un Sarmīti Kirhneri. Krīzes grupas sastāvā nevēlējās tikt iekļautas Ogres pensionāru biedrība un Ogres invalīdu biedrība, taču nepieciešamības gadījumā tās ir piekritušas iesaistīties un sniegt savus priekšlikumus.

Domes sēdē tika apstiprināti Ogres novada pašvaldības iekšējie noteikumi “Ogres novada krīzes vadības grupas nolikums”, kas nosaka krīzes vadības grupas darbības mērķi, funkcijas, uzdevumus un tiesības, struktūru un darba organizāciju. Atbilstoši nolikumā noteiktajam krīzes vadības grupa strādās bez atlīdzības.