Lielvārde Ziņas, jaunumi
Uzraksts Lielvārde

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26. un 27. jūlijā, ar daudzveidīgu programmu Lielvārdē notika pilsētas svētki.

Svētku notikumi sākās piektdienā pie Lielvārdes sporta centra ar “Mini olimpiskajām spēlēm”, kurās visas dienas garumā bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Svētku ieskaņā tika atklāta gleznošanas studijas “Otdiena” darbu izstāde un savu pirmizrādi svinēja Lielvārdes senioru teātra “Paši” un režisores Skaidrītes Tilakas iestudējums “Baltais dzidrais”. Lielvārdes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika ekumēniskais dievkalpojums,  kurā tika aizlūgts par mūsu novadu, pilsētu un svētkiem. Dievkalpojumu kuplināja jauktais koris “Lāčplēsis”.

Pirms svētku atklāšanas koncerta klātesošos uzrunāja un svētkos sveica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs.

Atklāšanas koncertā pie Andreja Pumpura muzeja uzstājās mūziķu apvienība “AKA”. Dainas, ietērptas džeza aranžijās, un soliste Aleksandra Špicberga piešķīra īpašu noskaņu šim vakaram. Iedvesmu un sajūsmu pieredzēja izstādes “Tauriņu un ziedu maģija”  apmeklētāji.

Naktī no 26. uz 27. jūliju jau 11. gadu norisinājās “NakC oriententerēšanās” sacensības. Šogad sacensībās piedalījās 38 komandas un tās organizēja Ogres novada Jauniešu domes Lielvārdes filiāles jaunieši.

Sestdiena iesākās ar Svētku tirgu Lāčplēša laukumā un Ausekļa ielā, kur starp pārdot un pirkt gribētājiem satikt varēja arī Lielvārdes teātra aktierus un leijerkastnieku.

Svētku ietvaros Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas dārzā jau 5. gadu notika Muzikālās brokastis. Šī notikuma apmeklētāju pulks šogad īpaši kupls, jo muzicēja savējie – Dins un Dženifere Sumeragi.

Rembates parks bija atvēlēts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Kopā ar Liepājas teātri un Loti piedzīvota pārsteigumiem bagāta ekspedīcija, talanti un varēšana atklāta visdažādākajās radošajās darbnīcās, dota iespēja darboties “Nāc ārā spēlēties” organizētajās spēlēs, bet fizisko spēku un noturību pārbaudīt armvrestlingā un “Vīru spēlēs”, kā arī iepazīt sieviešu hokeja klubu “Ogres Grācijas”.

Lielvārdes Jauniešu domes aktivitātes “Bardaks pagalmā” pārsteidza ar dažādību un izdomu – kāpšana pa kastēm, sejiņu apgleznošana, podkāsta translācija, fotokaste, sumo un daudz kas cits. Tie, kurus vairāk saista intelektuālas aktivitātes, varēja apmeklēt “Bibliobusu” un risināt uzdevumus,  kas tapuši sadarbojoties Lielvārdes pilsētas un Ogres Centrālai bibliotēkai.

Vērtīga un lieliska iespēja bija iepazīties ar Valsts policiju, Policijas koledžu un simulāciju iekārtu XVR, Valsts policijas hipologiem un kinologiem, Gaisa spēku un Zemessardzes tehniku un Jaunsardzes kustību Latvijā.

Svētku kulminācija un gaidīts mirklis bija, kad uz skatuves kāpa iemīļoti mūziķi – grupas “Tautumeitas”, “Astro’n’out” un “Līvi”. Jau ar pirmo priekšnesumu cilvēki cēlās kājās, devās dejot, strauji piepildot Spīdalas saliņu. Ļaujoties mākslinieku emocionālajam un jaudīgajam sniegumam, tika radīta pozitīva atmosfēra, kura turpinājās ballē līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Laika Upe” un DJ Jāni Balodi.

Lielvārdes kultūras nams saka paldies ikvienam, kas palīdzēja, lai šie svētki izdotos: Ogres novada pašvaldībai, Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldei, Ogres novada Kultūras centram, Ogres novada pašvaldības policijai, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejam, Lielvārdes Sporta centram, biedrībai “Visa Veida Kustība”, Latvijas Armvrestlinga Federācijai, “Vīru Spēlēm”, SHK “Ogres Grācijas”, Lielvārdes pilsētas bibliotēkai, Ogres Centrālai bibliotēkai, Valsts policijai, Valsts policijas koledžai, Valsts policijas hipologiem un kinologiem, Gaisa spēkiem, Ogres 54. bataljona zemessargiem, Jaunsardzei, SIA Lielvārdes Remte, daudznozaru uzņēmumam “Māris&Co”, Gaļas Namam “Ādaži, SIA “Fazer Latvija, SIA “Liepukrogs.

Lielvārdes spēks mīt tās cilvēkos – tajos, kas dara, rada un staro. Šogad svētku notikumos īpaši vēlējāmies satikt cilvēkus, kuriem Lielvārde ir mīļa un svarīga. Un tas notika! Sakām paldies visiem, kas atnāca, priecājās, svinēja svētkus un radīja gaišas un pozitīvas emocijas! Lai Lielvārde turpina mirdzēt!

Informāciju sagatavoja Lielvārdes Kultūras nama kolektīvs

2024. gada 26. un 27. jūlijā ar daudzveidīgu programmu krāšņi nosvinēti Lielvārdes pilsētas svētki