Pagasti Vide
Konkursā “Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019” 10 dalībnieki
Saite uz fotogaleriju

Dalībai konkursā tika saņemti 10 pieteikumi – trīs Ķeipenes pagastā (“Liepalejas”, “Vaivari” un “Liepas”), trīs Mazozolu pagastā ( “Līči”, Rīgas iela 4 un Rīgas iela 8), divi Meņģeles pagastā (“Dzintariņi” un “Ceplītes”) un divi Suntažu pagastā (“Strautiņi” un “Smiltnieki”). Paldies pagastu pārvalžu vadītājiem, kuri iedrošināja savus ļaudis nebaidīties un piedalīties konkursā!

Konkursa komisija uz lauku sētām devās 25. un 31. jūlijā. Komisijas vērtējuma rezultāti tiks apstiprināti Ogres novada pašvaldības domes sēdē 19. septembrī, konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks īpaši organizētā pasākumā kādā no Ogres novada pagastiem 2019. gada oktobrī.

Šogad, vēlreiz apceļojot Ogres novadu un izbaudot iespēju apskatīt novada skaistākās sētas, iepazīties ar čaklajiem saimniekiem, konkursa komisijai radās secinājums, ka bieži vien mājas apkārtne, kuras sakopšanā, iekārtošanā, attīstībā ieguldīts saimnieku darbs, pacietība un mīlestībā, liecina arī par šīs sētas saimnieku enerģiju – cik enerģisks, aktīvs, radošs, vai gluži pretēji – mierīgs, nosvērts, apdomīgs ir saimnieks, tāda ir arī viņa dzīves vide, kuru šis cilvēks iekopis un kurā dzīvo.

Kāds saimnieks darbojas pavisam intuitīvi – ja kas neaug, nepatīk, to rauj ārā vai pārstāda citviet, bet kāds sajūt uzreiz, ko kur stādīt, kur labāk ierīkot dīķi un būs ūdens, kur stādīt lazdas un kur – labāk ābeles, cits lūdz padomu speciālistiem.

Pašvaldība ir pateicīga ikvienam, kurš rūpējas, kopj savu, patiesībā – mūsu visu zemi, mūsu mājas, un nebaidās no pacietīga, nogurdinoša darba, kas nekad nebeidzas. Paldies čaklajiem cilvēkiem – darba bitēm, kuri kopj laukus, kuri izvēlas dzīvi laukos, kuri ar, rok, ceļ, apkopj, iekopj, stāda, pārstāda, ievāc ražu un, mainoties gadiem un gadalaikiem, nepaguruši strādā, tic sev, savam darbam un mīl to, ko dara.