Aktuālais par Covid - 19 Pašvaldība
Komiteju priekšsēdētāji lūdz par 20% samazināt atalgojumu

Saskaņā ar valdībā 7. aprīlī pieņemto lēmumu ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību visā valsts teritorijā tika pagarināta līdz 12. maijam. Ogres novada pašvaldība šajā periodā ir pieņēmusi vairākus lēmumus gan saistībā ar drošības pasākumu ieviešanu visā novada administratīvajā teritorijā, gan dažādiem atbalsta pasākumiem novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kas nonākuši krīzes situācijā.

Budžeta izdevumos pasākumiem ar Covid-19 pandēmijas radīto negatīvo seku mazināšanai ir piešķirti 250 000 eiro, t.sk. 100 000 eiro no izdevumiem neparedzētiem gadījumiem un 150 000 eiro no Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem paredzētā finansējuma. Tāpat pašvaldības dome šī gada 20. aprīļa domes sēdē atbalstīja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa un viņa vietnieka Ginta Sīviņa lūgumu samazināt viņiem noteikto mēnešalgu par 20 % turpmākos trīs mēnešus.

Lai nodrošinātu papildu finanšu līdzekļus pašvaldības budžetā turpmākajiem atbalsta pasākumiem, Ogres novada pašvaldības Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Māris Siliņš, Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns un Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izteica lūgumu Ogres novada pašvaldības domei samazināt viņam noteiktās mēnešalgas izmaksu par 20% par aprīļa un maija mēnesi, šos finanšu līdzekļus novirzot Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai.

Pirms balsojuma E. Helmanis aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu: “Tas ir atbalstāms solis - mēs solidarizējamies ar iedzīvotājiem, kas šobrīd atrodas krīzes situācijā un novirzām daļu atalgojuma viņu dzīves apstākļu uzlabošanai.”

Ņemot vērā augstāk minēto, pašvaldības dome nolēma noteikt Ogres novada pašvaldības Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja, Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāja un Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja mēnešalgu par darbu 2020. gada aprīļa un maija mēnesī par 20% par Ogres novada pašvaldības 19.06.2017. iekšējo noteikumu “Ogres novada pašvaldības domes deputātu atlīdzības izmaksāšanas un ar deputāta darbību saistīto izdevumu atlīdzināšanas kartība” noteikto mēnešalgas apmēru.

Saskaņā ar lēmumu budžeta līdzekļi tiek novirzīti pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai.