Karjeras atbalsts
jauniesi_izvele

Maija beigās Ogres Valsts ģimnāzijā notiek karjeras attīstības atbalsta pasākums „Meistarklases – atšķirīgie ceļi profesiju pasaulē”.

Cilvēka dzīve ir pilna ar izvēlēm, kuras sākas no paša rīta ar vienkāršu, bet ļoti smagu izvēli, celties tūlīt vai kādu minūtīti vēl pagulēt. Un tālāk seko citas izvēles, ar kuru kāju izkāpt no gultas, palaist kādu apsēsties sabiedriskajā transportā, veikala rindā, uz ceļa.. Visu laiku vienas vienīgas izvēles, kurās pēc pirmā soļa seko nākamais. Katra izvēle ietekmē nākotni personīgā un sabiedrības mērogā.

Viena no sarežģītākajām un laikietilpīgākajām izvēlēm varētu būt nākotnes profesija. Un saistībā ar šo skolās no 2016. gada darbojas SAM projekts Nr.8.3.5.0/16/1/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kura ietvaros Ogres Valsts ģimnāzijā 2018. gada 28., 29. un 30. maijā notiks karjeras attīstības atbalsta pasākums „Meistarklases – atšķirīgie ceļi profesiju pasaulē”.

Skolēni varēs izvēlēties piedalīties dažādās nodarbībās: lekciju, diskusiju, spēļu veidā, kas tieši un netieši varētu ietekmēt labāku, precīzāku, savlaicīgāku nākotnes profesijas izvēli, lai veidotu šo pasauli, šo valsti labāku, skaistāku, pārticīgāku.

Īss ieskats plānotajās nodarbībās:

28.05.2018.

Brīvību dodošās profesijas – tūrisms un ceļošana

Karjeras izaugsmes iespējas un karjeras iespēju pētīšana no brīvā laika pavadīšanai līdz biznesa idejai tūrisma un ceļošanas jomā.

29.05.2018.

Karjeras ceļvedis radošo profesiju pasaulē

Karjeras izvēle un izglītība datorgrafikas pasaulē. Iepazīšanās ar autores izstrādāto rokasgrāmatu savas karjeras izvērtēšanā un izvēlē.

Procesu vadības spēle "IR"

Sevis iepazīšana ar Latvijā radītas spēles palīdzību, kas sekmē precīzāku izvēļu veikšanu karjeras vadības prasmju veidošanā.

“Lidojošās” profesijas (pilots, aviācijas inženieris)

Iepazīšanās ar nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, kas ir vajadzīga saistībā ar karjeras izvēli “lidojošajās” profesijās. Izglītības iespējas Latvijā šajā sfērā.

30.05.2018.

Iedvesmas pārdošana

Personīgās izaugsmes trenera vadītās nodarbības par uzdrošināšanos mērķu sasniegšanā.

Meistaru meistardarbnīca

Biznesa simulācijas spēles, spēle “Flixa”

Biznesa simulācjas spēle “Flixa” uzņēmējspēju attīstīšanai un karjeras lēmumu pieņemšanai.

Personības izaugsmes spēle "Real life"

Izvēļu izdarīšanas simulācijas spēle, kas parāda izvēļu ietekmi un nozīmi nākotnē.

Poligrāfija un saistītās profesijas

Kas valda pār informāciju, valda pār pasauli! Iepazīšanās ar nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, kas ir vajadzīga saistībā ar karjeras izvēli poligrāfijas sfērā. No burta līdz grāmatai. Izglītības iespējas Latvijā.

Rakstošo profesiju pasaule – žurnālistika, rakstniecība

Valodas mācīšanās nozīme karjeras veidošanā. Karjeras un izglītības iespējas žurnālistikā.

Profesiju pasaules iepazīšana, sevis izzināšana ar asociatīvo kāršu un citu metožu palīdzību

Sevis iepazīšana ar autores izstrādātajām metodēm, kas sekmē precīzāku izvēļu veikšanu karjeras vadības prasmju veidošanā.

Projekta mērķis ir nodrošināt karjeras attīstības atbalsta pakalpojumu pieejamību vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī veicināt skolēnu informētību par tālākās izglītības iespējām un motivēt viņus veikt profesijas izvēli atbilstoši savām interesēm, spējām, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

Projekta (Nr. 8.3.5.0./16/I/001) kopējais attiecināmais finansējums ir 21 645 410 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 18 398 598 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 3 246 812 eiro. Projekts tiks īstenots līdz 2020. gada 31.decembrim.

Valsts izglītības attīstības aģentūra projektu īsteno Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, profesionālās izglītības kompetenču centriem un Valsts izglītības satura centru.

Materiālu sagatavoja Karjeras konsultants Ogres Valsts ģimnāzijā Mārtiņš Geida