Jaunā Ogres novada struktūras izveidi koordinēs Juris Saratovs

Šī bija jau otrā tikšanās reize, un novadu pašvaldību vadītāji turpināja pirms nedēļas aizsāktās sarunas par gatavošanos dzīvei un darbam jaunajā novadā nākamgad.

Plānots, ka ATR rezultātā četri novadi – Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres –, kas kādreiz veidoja Ogres rajonu, veidos Ogres novadu ar Ogri kā novada administratīvo centru.

Iepriekšējā tikšanās reizē domju priekšsēdētāji vienojās, ka darbam jaunajā novadā jāsāk gatavoties jau laikus un jau tagad ir jāsāk strādāt pie jaunās pašvaldības struktūras un darbības modeļa konceptuālas izveides, lai pēc pašvaldību vēlēšanām, kas paredzētas nākamgad jūnija pirmajā sestdienā, operatīvi varētu sākt strādāt, lieki netērējot laiku neproduktīvām diskusijām.

Domju priekšsēdētāji iepriekšējā reizē arī vienojās, ka šī procesa koordinēšana jāuztic valsts pārvaldes lietas un pašvaldības darbu zinošam speciālistam, un šajā tikšanās reizē pēc S. Ločmeles ierosinājuma nolēma šos pienākumus uzticēt Jurim Saratovam – J. Saratovs ir Ikšķiles novada pašvaldības domes deputāts, viņam ir pieredze pašvaldības vadības, izglītības un sociālās jomas vadībā pašvaldībā, kā arī darba pieredze valsts pārvaldes struktūrās.

Nākamnedēļ pašvaldību domju priekšsēdētāji tiksies ar J. Saratovu, lai vienotos par turpmāko sadarbību, konkretizētu uzdevumus, kas veicami, gatavojoties darbam jaunajā novadā.

Galvenais, ko uzsver gan E. Ločmele, gan R. Ūzuls, gan E. Helmanis, ir kvalitatīvu pašvaldības pakalpojumu nodrošināšana, to uzlabošana un paplašināšana visā jaunajā novadā – tā, lai visos novadu veidojošajos pagastos un pilsētās iedzīvotāji justu pozitīvas pārmaiņas, lai saglabātos katras apdzīvotās vietas identitāte. Koordinatora pienākums būs kopā ar pašvaldību speciālistiem izvērtēt esošo situāciju katrā no pašreizējiem novadiem un izstrādāt topošās pašvaldības pārvaldes struktūru un pašvaldības pakalpojumu nodrošināšanas modeli. Notiks arī konsultācijas ar pagastu un pilsētu iedzīvotājiem.

Pievienotās saites