Pašvaldība
Ja mājoklī neviens nav deklarēts, jāmaksā lielāks nodoklis

Atbilstoši Ogres novada pašvaldības domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr. 13/2018 “Grozījumi Ogres novada pašvaldības 2017. gada 21. septembra saistošajos noteikumos Nr. 19/2017 “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību” NĪN likme 1,5% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības tiks piemērota dzīvokļa īpašuma sastāvā esošai ēkas daļai, kuras lietošanas veids ir dzīvošana, un šai daļai piekrītošajai koplietošanas telpu platībai, viena dzīvokļa mājām, divu vai vairāku dzīvokļu mājām, kas nav sadalītas dzīvokļa īpašumos, kā arī telpu grupām nedzīvojamās ēkās, kuru lietošanas veids ir dzīvošana, ja šie nekustamā īpašuma nodokļa objekti netiek izmantoti saimnieciskās darbības veikšanai, ja šajos objektos dzīvesvietu nav deklarējusi neviena persona.”

Tātad, ja uz 2020. gada 1. janvāri plkst. 00.00 mājoklī dzīvesvietu nebūs deklarējusi neviena persona, tiks piemērota 1,5% nekustamā īpašuma nodokļa likme no objekta kadastrālās vērtības.

Savukārt, ja nekustamais īpašums netiek uzturēts atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai, pašvaldība ir tiesīga noteikt NĪN likmi, kas pārsniedz 1,5 procentus no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības. Ogres novadā paaugstināta likme – 3 % – kopš 2018. gada 1. janvāra ir noteikta būvēm, kas klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas.