Tajā piedalīsies ap 20 mākslinieku. Būs iespēja apskatīt Alekseja Naumova, Jura Ģērmaņa, tēlnieku Vijas Dzintares, Ģirta Burvja, Jāņa Strupuļa skulptūras, kā arī citu mākslinieku darbus, saistītus ar Daugavas tēmu. Ogres pilsētu pārstāvēs Velta Riekstiņa un Vita Beikerte.
Izstādes atklāšana 6. jūnijā plkst.13:00.
Mākslinieki ar krāsām, formām, izjūtām un asociācijām dāvinās skatītājiem katrs savu stāstu par Daugavu. Izstāde izceļ Daugavu kā vienu no spilgtākajiem un zīmīgākajiem Latvijas simboliem, rosinot apzināties, kas mums katram šodien ir Daugava.
Dantes Aligjēri biedrība
Itālijas draugu apvienība (biedrība) Latvijā bija izveidota jau 1934. gadā un aktīvi darbojās līdz 1940. gadam. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas latviešu inteliģence vēlējās apvienot tos, kurus interesēja kultūras sadarbības iespējas ar Itāliju. 1995. gadā kinorežisore Laima Žurgina ar domubiedriem atjaunoja biedrību kā Dantes Aligjēri biedrības Latvijas nodaļu. Biedrība Latvijā patlaban apvieno vairāk nekā 50 itāļu kultūras mīļotāju, speciālistu, mākslinieku un interesentu, ar savu darbību sekmējot sabiedrības interesi par Itālijas kultūru, Itālijas un Latvijas sadarbības formām, kultūrpieredzes apmaiņu un perspektīvām. Mākslinieku daiļradē būtisku vietu ieņem Latvijas un Itālijas dabas un pilsētu skaistums, interese par kultūrvēsturisko mantojumu un personībām. Biedrība organizē arī lasījumus, un tās rīkotās izstādes ir notikušas Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, Jūrmalas Pilsētas muzejā, Ārzemju mākslas muzejā Rīgā, Stāmerienas tautas namā, “Baltajā flīģelī” Siguldā, LU Akadēmiskajā bibliotēkā, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Gulbenes bibliotēkā, Rīgas Latviešu biedrības namā un Daugavas muzejā Doles salā.
Ķeipenes vasaras plenēri
Ideja par vasaras plenēru organizēšanu Ķeipenē radās gleznotājam, Latvijas Mākslinieku savienības biedram Romānam Rudzītim (1931–2017). Pirmais Ķeipenes vasaras plenērs notika 2008. gadā. Ķeipeni un tās skaisto apkārtni gleznās, grafikās un akvareļos iemūžinājuši daudzi Latvijā un ārzemēs pazīstami gleznotāji un grafiķi. Plenēru noslēgumā tiek rīkota izstāde. Ķeipenes plenēru mākslinieku grupas darbi bijuši izstādīti Lēdmanē, Meņģelē, Madlienā, Ogrē, Jaunmoku pilī, Skrīveros, Carnikavā, Rīgā LU Akadēmiskajā bibliotēkā un Ojāra Vācieša muzejā, Rīgas Latviešu biedrības namā un Daugavas muzejā Doles salā. Ķeipenē glabājas apjomīga plenēru mākslas darbu kolekcija. 2019. gadā Ķeipenes vasaras plenērs notika jau divpadsmito reizi.
Izstāde „Daugava” apskatāma līdz 5. jūlijam.
Informāciju sagatavoja: Inga Rieksta-Riekstiņa, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste,
T: 65022251; 22013262; E-pasts: muzejsogre@gmail.com.