Pašvaldība Ziņas, jaunumi
gerbonis

Ogres novada pašvaldība (reģ.Nr.90000024455) izsludina konkursu uz Konsultatīvās komisijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanai locekļa amatu.

Konsultatīvās komisijas locekļa amatam var pieteikties pretendents, kurš atbilst vismaz vienai no zemāk minētajām prasībām:

1. likumos noteiktajā kārtībā reģistrēts Otrā pasaules kara dalībnieks, Ogres novada iedzīvotājs, kuram dzīvesvieta deklarēta vai pieder nekustamais īpašums Ogres novada administratīvajā teritorijā (1 komisijas locekļa amata vieta);
  2. politiski represēto personu biedrības pārstāvis (1 komisijas locekļa amata vieta);
  3. Ogres novada iedzīvotājs, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu, dzīvesvieta deklarēta vai pieder nekustamais īpašums Ogres novada administratīvajā teritorijā un ir nepieciešamās zināšanas un izpratne par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un statusa piešķiršanu (2 komisijas locekļa amata vietas);
  4. speciālists (eksperts) ar atbilstošu kvalifikāciju tiesību jomā, zināšanām un izpratni par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un statusa piešķiršanu (5 komisijas locekļa amata vietas).

Konsultatīvās komisijas uzdevumi:

• izskatīt personas iesniegumu nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanai;
  • izvērtēt apstākļu kopumu, tiesisko regulējumu un personas atbilstību likuma “Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu” prasībām;
  • sagatavot komisijas atzinumu, kurā komisija ir tiesīga ietver priekšlikumus par sociālo garantiju noteikšanu nacionālās pretošanās kustības dalībniekam, atvieglojuma piešķiršanu atsevišķu nodokļu un nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanai Ogres novada pašvaldības budžeta ietvaros;
  • sagatavoto atzinumu iesniegt Ogres novada pašvaldībai domes lēmuma projekta sagatavošanai nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanai.

Pretendentiem/-ēm jāiesniedz šādi dokumenti:

• motivēta pieteikuma vēstule;
  • dzīvesgājuma apraksts (CV);
  • valsts valodas prasmes apliecība (ja nepieciešams).

Papildus iesniedzamie dokumenti:

• Dokuments, kas apliecina personas atbilstību 1. vai 2. punktā pretendentam minētajām prasībām.
  • Izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas, kas apliecina personas atbilstību 4. punktā minētajām prasībām.

Motivētu pieteikuma vēstuli, CV, papildus iesniedzamo dokumentu kopijas ar norādi „Pieteikums Konsultatīvās komisijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanai locekļa amatam” aicinām sūtīt elektroniski (e-pasta adrese: ogredome@ogresnovads.lv) līdz 2023. gada 19. oktobrim (ieskaitot). Tālrunis uzziņām 26817200 (Dana Bārbale, konsultatīvās komisijas vadītāja vietniece) vai 65068762 (Personālvadības nodaļa).

Atlīdzība par konsultatīvās komisijas locekļa amata pienākumu pildīšanu: Brīvprātīgais sabiedriskais darbs atsevišķu pašvaldības uzdevumu pildīšanai, par ko netiek paredzēta atlīdzība.

Izvērtējot konsultatīvās komisijas darba apjomu, intensitāti un noslodzi, Ogres novada pašvaldībai ir tiesības noteikt atlīdzību par darbu konsultatīvajā komisijā atbilstoši Ogres novada pašvaldības 2022. gada 30. decembra iekšējiem noteikumiem Nr.83/2022 “Ogres novada pašvaldības komisiju un darba grupu atlīdzības noteikšanas kārtība”.