Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Krapē tiek iesvētīts jaunais baznīcas tornis un zvans

Ogres novada dome 2021. gada februārī pieņēma lēmumu izveidot Ogres novada pašvaldības reliģisko lietu komisiju, apstiprināja tās sastāvu un nolikumu, bet Ogres novada domes sēdē 22. decembrī pieņēma lēmumu par izmaiņām šīs komisijas sastāvā.

Pašvaldībā saņemts Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes prāvesta priestera Modra Lāča, Lielvārdes draudzes prāvesta Andra Solima un Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Dzintara Laugaļa  iesniegums ar lūgumu iekļaut viņus reliģisko lietu sastāvā. Deputāti nolēma pieņemt iesniegumus un ietvert šo reliģisko organizāciju pārstāvjus Ogres novada pašvaldības reliģisko lietu komisijā.

Reliģisko lietu komisijas darbības mērķis ir pārzināt un koordinēt jautājumus, kas saistīti ar reliģiskajām lietām novada administratīvajā teritorijā, īstenot padomdevēja funkcijas, lai palīdzētu Ogres novada pašvaldības domei un izpildvarai, tai skaitā izglītības iestādēm, risināt jautājumus, kas saistīti ar reliģiskajām lietām un draudžu dzīvi, paust un integrēt teoloģiskās nostādnes jautājumos un pārstāvētu draudžu intereses Ogres novada pašvaldībā.

Reliģisko lietu komisijā darbojas Latvijā tradicionālu un Ogres novada administratīvajā teritorijā darbojošos reliģisko organizāciju pārstāvji: Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu draudzi pārstāv Jānis Rubins; Ogres Evaņģēliski luteriskās draudzi – Mārtiņš Kalējs; Ogres Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo baznīcas draudzi –Valērijs Taratinovs; Ogres Trīsvienības baptistu draudzi – Dainis Pandars; Septītās dienas adventistu Ogres draudzi – Ainārs Gailis; Ogres apustulisko draudzi “Vārda Spēks” – Agris Ginko; Ogres evaņģēlisko baptistu draudzi – Nadežda Jukša; Evaņģēlisko kristiešu baznīcas “Jaunā Paaudze” Ogres draudzi – Andrejs Bessonovs. Ogres novada pašvaldību šajā komisijā pārstāv domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un domes deputāts Jānis Iklāvs.