Pašvaldība
Izdemolēta sabiedriskā tualete Brīvības ielas skvērā

Pašvaldība gadiem ilgi saņēma iedzīvotāju pārmetumus par to, ka pilsētā nav sabiedriskās tualetes. Kad tualete beidzot ir, paveiktais darbs netiek novērtēts – tās jau vairākkārt ir izdemolētas.

SIA “Ogres Namsaimnieks”, kurai nodota tualetes apsaimniekošana, pārstāvji norāda, ka bieži vien tualetēs tiek norauti vai salauzti papīra turētāji, sadauzītas un salauztas atkritumu tvertnes, salauztas kabīnes durvis, norauti rokturi un fiksatori. Pagājušās nedēļas nogalē tualetēs atkal ir veikti demolēšanas darbi - nolauzti papīra turētāji, ziepju trauki, roku žāvētājs, izrauti kontakti.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka kopš pilsētas centrā darbojas sabiedriskā tualete, ir fiksēti astoņi tualetes demolēšanas gadījumi. Pašvaldības policijas darbinieki ir veikuši videomateriālu caurskatīšanu un noteikuši iespējami vainīgās personas. Šobrīd pie sabiedriskās tualetes ēkas ir izvietotas vairākas videonovērošanas kameras, kā arī sabiedriskā tualete pilsētas centrā ir iekļauta pašvaldības policijas patruļdienesta maršrutā. U.Ulmanis norāda, ka kopēji tiks meklētas vēl citas tehniskās iespējas, lai vizuāli piefiksētu iespējamos pārkāpējus.

Lai tualetes kalpotu tām paredzētiem mērķiem un cilvēki savas dabiskās vajadzības varētu nokārtot komfortablos apstākļos, pašvaldība un pašvaldības policija aicina sabiedrību vairāk iesaistīties, ziņojot policijai par veiktajiem pārkāpumiem, demolēšanu un aizdomīgiem gadījumiem. Vecāki aicināti mācīt saviem bērniem par uzvedību sabiedriskās vietās un kopējā īpašuma saudzēšanu. Pašvaldības policija arī atgādina, ka par tīšu mantas bojāšanu personai var tikt ierosināts kriminālprocess un draud krimināllikumā noteiktais sods.

Par pārkāpumiem pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 65047100 (darba laikā) vai e-pastu ppolicija@ogresnovads.lv. Ārpus darba laika tālrunis automātiski tiek savienots ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa dežūrdaļu. Iedzīvotāji var ziņot arī mobilajā lietotnē “Ogres novadnieks” sadaļā “Ziņo Pašvaldības policijai”.

Visu diennakti iedzīvotājiem ir pieejams arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa dežūrdaļas tālr. 65002400

Jau tika informēts, ka 2018. gadā, veicot Brīvības ielas skvēra pārbūves 3. kārtas darbus, Ogres centrā tika uzbūvēta un sāka darboties publiskā tualete ar saimniecības telpām. Ēkas platība ir 72 m2, tajā atrodas labierīcības, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī slēgta šķiroto atkritumu konteineru novietne un saimniecības telpa dārza inventāra glabāšanai.

Tualetes ir atvērtas katru dienu no plkst.7.00 līdz 23.00, to apsaimniekošana uzticēta SIA “Ogres Namsaimnieks”.