„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem, tai skaitā arī Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, kad ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek dota iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Tā kā iniciatīva ir veidota, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, mēs šo iespēju izmantojām, lai skolēni varētu apmeklēt saturiski dažādus pasākumus.
Dalība šajā aktivitātē sākās ar brīnišķīgu pasākumu “Arēnā Rīga”, kurā tika dota iespēja darboties radošajās darbnīcās un noskatīties neaizmirstamu koncertu.
Novembris Ogres Valsts ģimnāzijā vienmēr ir bijis Latvijas vēstures mēnesis. Skolā ir sena tradīcija – “Muzeju diena”, kad visi skolas audzēkņi dodas uz dažādiem Latvijas muzejiem, lai iepazītos ar Latvijas vēsturi no seniem laikiem līdz mūsdienām. Arī šoreiz, bet nu jau ar “Skolas somas” atbalstu, 7. klašu skolēni devās uz Brīvdabas muzeju un Uldevena pili, 8. klašu skolēni – Jūgendstila muzeju, 9. klašu skolēni apmeklēja Okupācijas muzeju. Vidusskolēni apmeklēja Nacionālo vēstures un Tautas frontes muzeju un iejutās Ziemassvētku kauju notikumos. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus, izturību, reakciju un veiklību īpašos uzdevumos un šķēršļu joslās, kas nedaudz lika sajust strēlnieku garu. Tā kā šogad svinam Latvijas simtgadi, šīs ekskursijas pavisam noteikti rosināja patriotisma un piederības sajūtu savai zemei, kā arī lepnumu par mūsu senčiem.
Latvijas dibināšanas dienas simulāciju varēja vērot un līdzdarboties Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”. Tā bija iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Tā kā skatītājiem tika izsniegtas audioierīces, kurās skanēja četru dažādu cilvēku viedokļi par notiekošo uz skatuves (vēsturisko notikumu), varēja veidot “savu izrādi”. Kaut kas šāds tika piedzīvots pirmo reizi. Tāpēc liels paldies par jauniegūto pieredzi no Ogres Valsts ģimnāzijas devītajām, vienpadsmitajām un divpadsmitajām klasēm.
Atsaucoties iniciatīvas atbalstam, esam izmantojuši iespēju tikties ar brīnišķīgiem māksliniekiem. Skolēniem bija iespēja klausīties dziedātājas Ievas Sutugovas stāstījumā un dziesmu izpildījumā, noskatīties R.Blaumaņa lugu “Nezāle” Mārtiņa Vilsona teātra izpildījumā, noskatīties jaunākās, Latvijas 100-gadei veltītās mākslas filmas.
Arī 2019. gads būs ar jauniem piedāvājumiem, ierosinājumiem, iespējām. Ceram uz sadarbību arī ar Ogres pilsētas un novada organizācijām iniciatīvas “Skolas soma” īstenošanā.
Informāciju sagatavoja
Ogres Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Rasma Zaikovska