Sociālā palīdzība
Informācija par ēdināšanas pabalstu

Ogres novada pašvaldības Saistošie noteikumi Nr.15/2016 „ Par ēdināšanas pabalstu” nosaka, ka  Ogres pašvaldība piešķir pabalstu izglītības iestādes nodrošinātās ēdināšanas apmaksai izglītojamajam, kurš apgūst pirmsskolas izglītības, vispārējās pamatizglītības vai vidējās izglītības programmu pašvaldības izglītības iestādēs, un kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, ja ēdināšanas pakalpojumu neapmaksā valsts.

1. Ēdināšanas pabalstu 100 procentu ēdināšanas maksas apmērā ir tiesības saņemt izglītojamajam, kurš apgūst pirmsskolas izglītības programmu un atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

1.1. noteikta invaliditāte;

1.2. no ģimenes, kurai atbilstoši normatīvajiem aktiem noteikts maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statuss.

2. Ēdināšanas pabalstu 50 procentu ēdināšanas maksas apmērā ir tiesības saņemt izglītojamajam, kurš apgūst pirmsskolas izglītības programmu un ir no ģimenes, kura aprūpē trīs vai vairāk bērnus vecumā līdz 24 gadiem, kuri turpina iegūt izglītību vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādē.

3. Ēdināšanas pabalstu 100 procentu pusdienu maksas apmērā ir tiesības saņemt izglītojamajam, kurš apgūst vispārējās pamatizglītības vai vidējās izglītības programmu un atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

3.1. noteikta invaliditāte;

3.2. no ģimenes, kurai atbilstoši normatīvajiem aktiem noteikts maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statuss;

3.3. no ģimenes, kura aprūpē trīs vai vairāk bērnus vecumā līdz 24 gadiem, kuri turpina iegūt izglītību vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādē.

Detalizētu informāciju par pabalstu veidiem, apmēru, piešķiršanas kritērijiem, pieprasīšanas kārtību, iesniedzamajiem dokumentiem var saņemt ŠEIT vai vēršoties Ogres, Madlienas, Suntažu un Taurupes sociālajos centros, atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai.

Informāciju sagatavoja Ogres novada Sociālais dienests