Kultūra
Ināras Liepas lekcija un papīra leļļu meistarklase

„Cilvēks – tā ir marionete, kuru vada dievišķie spēki,” – tā kādreiz sacīja sengrieķu filosofs Aristotelis.

Plkst. 13.00 LEKCIJA „LEĻĻU MĀKSLAS VĒSTURE LATVIJĀ UN PASAULĒ”

Ināra Liepa stāstīs par leļļu vēsturi un profesionālo leļļu mākslu – kā tā aizsākusies, attīstījusies un kāda ir situācija šodien.

Ieeja bez maksas.

Plkst. 14.00–16.00

PAPĪRA LEĻĻU MEISTARKLASE

Ikvienam dalībniekam būs iespēja izgatavot brīnišķīgu un neparastu papīra lelli, kuras dizainu izstrādājusi Ināra Liepa, izmantojot 19. gadsimta papīra leļļu un eglīšu rotājumu detaļas. Dalībnieki tiks nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem materiāliem – papīra lelles detaļām, 3D papīra elementiem svārkiem, detaļām lelles rotāšanai, kartonu tērpa pamatnei, kā arī visu pārējo – pamatni, kurā nostiprināt lelli, abpusēju līmlenti, speciālām savienojuma kniedītēm, koka nūjiņām un stienīšiem, šķērēm.

Nodarbības maksa – 10 EUR.

Dalībnieku skaits ierobežots!

Meistarklase vairāk piemērota pieaugušajiem, taču laipni aicināti arī bērni, kuri kopā ar vecāku varēs izgatavot papīra lelli.

Iepriekšēja pieteikšanās (tālr.nr. 65024345).

Lūgums par nodarbību norēķināties muzejā līdz 23. janvārim.

Ināra Liepa ieguvusi maģistra grādu interjera, vides mākslā, kopš 1990. gada nodarbojas ar skuptūrleļļu, tekstilleļļu izgatavošanu un popularizē profesionālo leļļu mākslu Latvijā un ārpus tās robežām. Viņa ir pirmā Latvijas dizaina leļļu un rotaļlietu salona „Paija” idejas autore un mākslinieciskā vadītāja. 2008. gadā Ināra Liepa Rīgā izveidoja Leļļu mākslas muzeju, kas kopš 2012. gada ieguvis ceļojošā muzeja statusu ar izstādi „Kofermājiņu ceļojums”. Par šī muzeja izveidošanu māksliniece 2008. gadā saņēma Rīgas domes Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”.


Kopš 2014. gada Ināra Liepa Rīgā organizē Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu, un tas šogad Rīgā, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, 17.–20. septembrī notiks jau septīto reizi, kurā piedalīsies meistari no daudzām Eiropas valstīm ar lellēm no visiem iespējamiem materiāliem (porcelāns, koks, plastika, tekstils, stikls, papjē mašē, filcs u.c.). Festivāls ierasti izvēršas par īstiem leļļu mākslas nozares svētkiem gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem!

Informāciju sagatavoja Inga Rieksta-Riekstiņa, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste