Ikšķile Ziņas, jaunumi
Ikšķiles pilsētas bibliotēka pusgadu pēc pārcelšanās uz jaunajām telpām Skolas ielā 4
Foto: Vitolds Gabrāns

Vēl daudz pūļu un laika jāvelta, lai izpētītu patieso Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vēsturi, tikmēr jauna vēsture jau veidojas un bibliotēkā notiek  pārmaiņas.

Saviem ciemiņiem un apmeklētāju grupām mēs bieži jautājam – kā jūs domājat, cik gadu ir šai ēkai? Bērniem tendence piemērot ēkas vecumu savam vecumam, bet pieaugušie, jo īpaši ikšķilieši, vēl atceras citus notikumus un darbojušās  iestādes, kas šajā ēkā atradušās vēl pirms Ikšķiles pilsētas bibliotēka pārcēlās uz tām 2024. gada 23. augustā.

Pagājis pusgads, kopš bibliotēka ir Skolas ielā 4. Izvērtēt šo laiku var ne tikai salīdzinot skaitliskos rādītājus, pētot diagrammas, bet arī – aprakstot sajūtas, emocijas, jauno pieredzi.  Ja par skaitļiem, tad viennozīmīgi bibliotēkas apmeklējums un lietotāju skaits ir audzis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Bērnu skaits bibliotēka pieaudzis par 68%, pieaugušo par 52%. Statistika rāda, ka katrs trešais pieaugušais un katrs otrais bērns ir Ikšķiles pilsētas bibliotēkas lietotājs. Bibliotēka ir skaista, gaiša, plaša, aicinoša! Beidzot personām ar kustību traucējumiem  ir ērti nokļūt bibliotēkā, jo pie ēkas ieejas ir uzbrauktuves, bet starp stāviem ir izmantojams lifts. Pirmajā stāvā ir īpaši aprīkotas labierīcības, kur atrodas arī mazuļu pārtinamais galdiņš. Tātad bibliotēka ir kļuvusi daudz pieejamāka dažādam bibliotēkas lietotāju grupām. Pateicoties telpām  un jaunajam tehniskajam aprīkojumam, mums ir pavērusies iespēja rīkot vairāk pasākumus, tikšanās, mācību stundas, bibliotekārās stundas un lasītveicināšanas pasākumus. Tas viss tiek rīkots ciešā sadarbībā ar Ikšķiles vidusskolu, Tīnūžu pamatskolu,  PII “Urdaviņa”, PII “Čiekuriņš” u.c.  Bibliotēkā atsākušies Māmiņu rīti ar pirmās emocionālās palīdzības mammu Ingu Bernāni Bērnu nodaļā mēneša pirmajā otrdienas rītā. Uzticīgi mums palikuši Lasītāju kluba dalībnieki, kas ierodas uz sirsnīgām tikšanām mēneša pēdējās piektdienas rītos! Bibliotēkā jau ceturto gadu notiek sadarbība ar Ikšķiles Senioru skolu, ierādot digitālās prasmes gan skolas dalībniekiem, gan citiem interesentiem! Lielu interesi saņemam no bibliotekāru profesijas pārstāvjiem Latvijā, kuru vizītes sagaidām ik pa laikam. Pirmajā stāvā izstāžu zāle ir vēl viens veids, kā daudzveidīgi izmantot piedāvātos kultūras piedāvājumus pilsētā. Zināms, ka šogad Ikšķile svin 840 gadu jubileju, arī bibliotēka plāno savu pasākumu un notikumu kalendāru, pieskaņojoties Ikšķiles jubilejai. Ar lepnumu par savējiem – ikšķiliešiem. Jaunajā bibliotēkā esam atvēruši jau 2 mūsu novadnieku, dzejnieces Aijas Āboltiņas un dzejnieka, rakstnieka Marta Pujāta, grāmatas.

Ieskatoties pavisam tuvā nākotnē, martā atvērsim lielāko spēļu bibliotēku Latvijā. Spēļu bibliotēkā līdzņemšanai uz mājām vai spēlēšanai uz vietas būs pieejamas vairāk kā 70 dažādas Brain games galda spēles. Šī ir inovatīva un praktiska ievirze ilgtspējīgai domāšanai un dzīvošanai. Dārgu  spēļu ražošanā tiek patērēti lieli planētas ierobežotie resursi. Kā būtu, ja mēs savstarpēji dalītos ar šīm lietām? Ceram, ka spēļu bibliotēka būs vēl viens iemesls iegriezties bibliotēkā. Šis ir kopprojekts ar Ogres pašvaldības Izglītības pārvaldi 

Taču bez tā visa vēl ir mijiedarbība ar mūsu apmeklētājiem – lieliem un maziem. Ir dzirdēti daudzi labi vārdi, atzinība un prieks par to, ka Ikšķilē parādījusies tik skaista kultūras vieta. Mēs ticam, ka jaunajās telpās  bibliotēkas darba metodes un veiktie pasākumi vēl vairāk veicina un attīsta tās izvirzītos mērķus – sniegt ikvienam bibliotēkas lietotājam kvalitatīvus bibliotekāros un informacionālos pakalpojumus, veicinot to izglītības iespējas, konkurētspēju darba tirgū, saturīgu brīvā laika izmantošanu.

Ikšķiles tēlā iezīmējas jauni vaibsti. Mēs ticam, ka šobrīd Ikšķile ir kļuvusi par apmeklējuma mērķi ne tikai ikšķiliešiem, novada iedzīvotājiem, bet arī tās viesiem. Laipni aicināti bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja Ikšķiles pilsētas bibliotēka

Foto galerijā: Vitolds Gabrāns un Ikšķiles pilsētas bibliotēka