Akcija "Pudeļu korķīši Ukrainas atbalstam"

Pagājušā gada nogalē biedrība “Tavi Draugi” izsludināja akciju – “Trīs miljoni plastmasas korķīšu – viens drons Ukrainai”. Ideja ieinteresēja Jumpravas pagasta iedzīvotāju Daini Šmitu, jo tajā piedalīties var ikviens iedzīvotājs, proti, viss Jumpravas pagasts.

Pēc nelielām pārdomām tika izlemts realizēt šo ideju un korķīšu vākšanai tika izgatavoti trīs caurspīdīgi cilindri. Viens tika nodots vietējai pamatskolai, otrs aptiekai un doktorātam, savukārt trešais šobrīd ir novietots Ogres novada pašvaldības domes vestibilā.

Jumpravas pamatskolas skolēni un pārējie iedzīvotāji šī gada pavasarī izrādīja lielu atsaucību. Nepilnu četru mēnešu laikā cilindri tika tukšoti divas reizes. Dainis Šmits saka lielu paldies Jumpravas pamatskolas skolēniem un skolas direktorei Arīdai Māršai, kā arī  visiem Jumpravas iedzīvotājiem!

Ikviens tiek aicināts piedalīties akcijā un piepildīt Ogres novada pašvaldības domes telpās (Brīvības ielā 33, Ogrē) esošo cilindru!

Iedzīvotāji aicināti nest jebkurus korķīšus no pārtikas pudelēm – limonādes, ūdens, bērnu biezeņu un tamlīdzīgām. Šai atbalsta akcijai nederēs korķīši, kas ir saistīti ar sadzīves ķīmijas vai ar veļas pulveru iepakojumu. Svarīgi zināt, ka depozīta punktos jeb taromātos plastmasas pudeles var nodot arī bez korķīšiem, tāpēc droši var ziedot pudeļu korķīšus šai akcijai un turpināt šķirot sadzīves atkritumus.