Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošanas mets

No šī gada 1. augusta līdz 30. septembrim tiek veikta Ogres novada iedzīvotāju aptauja par metu “Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošana”.

Aptaujā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri aptaujas norises laikā ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Piedalīties aptaujā var aizpildot anketu papīra formātā, aploksni ar tajā ievietotu aptaujas anketu iemetot aptaujai speciāli paredzētā kastē, kas atrodas Lielvārdes Kultūras namā iestādes darba laikā (augustā darba dienās no plkst. 12.00 līdz 19.00), kā arī pasākumu laikā.

Anketas un aploksnes būs pieejamas Lielvārdes Kultūras namā. Elektroniskā veidā anketa ir pieejama šīs relīzes pielikumā.

Aptaujas anketas, kas ievietotas aptaujai speciāli paredzētā kastē, tiks uzglabātas tajā visu aptaujas norises laiku. Pēc aptaujas norises tiks nodotas Ogres novada pašvaldības Centrālās administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļai – atvēršanai un datu apkopošanai. Visi aptaujas dati tiek uzglabāti līdz Ogres novada pašvaldības domes lēmuma pieņemšanai par ieceres “Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošana” iepirkuma sarunu procedūras darba uzdevuma apstiprināšanu, pēc tam tos iznīcinot, ievērojot fizisko personu datu aizsardzību.

7. augustā plkst. 18.00 Ogres novada iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar meta autoriem un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egils Helmani, kas norisināsies Lielvārdes Kultūras namā.

Metu konkursa vizuālie risinājumi pieejami relīzes pielikumā, kā arī Lielvārdes Kultūras nama telpās.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi piedalīties!

INFORMĀCIJAI

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības domes 2023. gada 27. aprīļa lēmumu “Par Ogres novada pašvaldības metu konkursu Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošana”” tika izstrādāts un 2024. gada 3. aprīļa metu konkursa žūrijas komisijas sēdē apstiprināts šī metu konkursa nolikums, nosakot metu konkursa norises un Ogres novada pašvaldības atbalsta piešķiršanas kārtību, mērķi, uzdevumus, pretendentu kvalifikācijas prasības un vērtēšanas kritērijus.

Metu konkursa priekšmets ir Lielvārdes parks un tā apkaime, kas atrodas Edgara Kauliņa alejā 5, Lielvārdē. Teritorijā ietilpst arī Lielvārdes pilskalns, Laimdotas iela 16, Edgara Kauliņa aleja 18A, Edgara Kauliņa aleja 21. Kopējā platība ir aptuveni 10 ha. Ogres novada pašvaldība iecerējusi teritoriju attīstīt kā nozīmīgu ainavu telpu – daudzveidīgu un dzīvīgu publisko ārtelpu, kurai piemīt vēsturi respektējoša, tomēr mūsdienīga un uz nākotni vērsta Lielvārdes parka un apkaimes identitāte.

Metu izstrādes galvenie uzdevumi:

• automašīnu stāvlaukuma tehnisko risinājumu izstrāde esošā stāvlaukuma robežās;
  • labierīcību atjaunošana;
  • galvenā ceļa līdz pilsdrupām lietus ūdens savākšanas un novadīšanas risinājuma izstrāde;
  • vēsturiskā laukakmeņu tilta atjaunošana, ievērojot tilta vēsturisko veidolu 20. gs. sākumā;
  • esošās ceļa brauktuves lietus ūdens savākšanas un novadīšanas risinājuma izstrāde;
  • veloceliņa būvniecība gar Edgara Kauliņa aleju, saglabājot koku aleju un noformējumā izmantojot Lielvārdes rakstus;
  • Lielvārdes pilsdrupu konservācija;
  • Lielvārdes pilsdrupu apgaismojuma risinājuma izstrāde;
  • laivu piestātnes būvniecība – pontonu tipa ar margām, koka kāpnēm;
  • vecās lapenes Mīlestības kalniņā demontāža un lapenes ar šūpolēm būvniecība;
  • mūra tilta pār Rumbiņu pie Rumbiņas ūdenskrituma atjaunošana;
  • koka tilta būvniecība pār Rumbiņu;
  • dabas takas būvniecība (koka laipas);
  • celiņu tīkla ar grants segumu būvniecība;
  • celiņa – koka laipas ar paplatinājumiem atsevišķās vietās solu un atkritumu tvertņu izvietošanai būvniecība;
  • celiņu tīkla būvniecība, izmantojot ilgtspējīgu seguma materiālu, t.sk., solu, velonovietņu, atkritumu urnu uzstādīšana, atpūtas vietu ierīkošana;
  • labiekārtojuma izveide ap pilsdrupām, t.sk., solu, velonovietņu, atkritumu urnu uzstādīšana, apzaļumošana;
  • virtuālās vides nodrošināšana (vietas QR kodiem 3D modeļu un video aplūkošanai);
  • Dievu kalna izcelšanas risinājuma izstrāde;
  • skatu platformas „Lāčplēša cīņa ar tumšo bruņinieku” pie Lielvārdes pilsdrupām būvniecība;
  • pilsdrupu saglabāšana un attīstība kultūras pasākumiem;
  • krasta stiprināšana Daugavā līdz Rumbiņas ietekai;
  • koka norobežojumu uzstādīšana gar Daugavas stāvkrastu;
  • bērnu rotaļu laukuma būvniecība;
  • kāpņu uz stadionu būvniecība;
  • citu funkcionāli un estētiski pamatotu labiekārtojuma elementu, vienoti stilā, materiālu pielietojumā iekļaušana;
  • apgaismojuma pieslēguma vietu ierīkošana, āra apgaismojuma tīkla būvniecība;
  • videonovērošanas sistēmas uzstādīšana.

Jaunu objektu projektēšanas un būvniecības gadījumā risinājumi jāsaskaņo ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi.

Līdz piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām (šī gada 3. jūlijam) piedāvājumu metu konkursam bija iesniedzis viens dalībnieks. Metu konkursa žūrijas komisijas locekļi individuāli izvērtēja iesniegto piedāvājumu un vienbalsīgi nolēma SIA “AROUND” izstrādāto metu ar devīzi “JOS55” atzīt par atbilstošu noteiktajām prasībām.

2024. gada 25. jūlijā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par Ogres novada pašvaldības metu konkursa “Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošana” uzvarētāju un ieceres nodošanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.