Ikšķiles estrāde

No šī gada 4. septembra līdz 3. novembrim tiek veikta Ogres novada iedzīvotāju aptauja par metu konkursa “Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūve un teritorijas labiekārtošana” rezultātā izstrādātajiem metiem ar devīzēm “BRIM24“, “AIS11“, “ESI24”, “IKE24” un “LĪGOO”.

Piedāvājumus metu konkursam ir iesnieguši pieci dalībnieki. Atbilstoši metu konkursa žūrijas komisijas vērtējumam vietas un godalgas tika piešķirtas šādā kārtībā:

• 1. vieta metam ar devīzi “BRIM24“ – SIA ”Balts un melns”;
  • 1. vieta metam ar devīzi “AIS11“ – SIA”BŪVDIZAINS”;
  • 2. vieta metam ar devīzi “ESI24” – Pilnsabiedrība “ZGT”;
  • 3. vieta metam ar devīzi “IKE24” – SIA “Valeinis un Stepe”;
  • 4. vieta metam ar devīzi “LĪGOO”.

Iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli, kuru 1. vietas ieguvēja metu viņi atbalsta, kuru virza iedzīvotāju simpātiju balvai, kā arī sniegt priekšlikumus par atbalstītā 1.vietas godalgas meta projektēšanas uzdevuma pilnveidi.

Aptaujā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri aptaujas norises laikā ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Piedalīties aptaujā var aizpildot anketu papīra formātā, aploksni ar tajā ievietotu aptaujas anketu iemetot aptaujai speciāli paredzētā kastē, kas atrodas Ikšķiles Tautas namā iestādes darba laikā (pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 9:00 līdz 19.00, trešdienās no plkst.15:00 – 19:00 un piektdienās no plkst.9:00 – 12:00), kā arī pasākumu laikā.

Anketas un aploksnes būs pieejamas Ikšķiles Tautas namā. Elektroniskā veidā anketa ir pieejama šīs relīzes pielikumā.

Aptaujas anketas, kas ievietotas aptaujai speciāli paredzētā kastē, tiks uzglabātas tajā visu aptaujas norises laiku. Pēc aptaujas norises tiks nodotas Ogres novada pašvaldības Centrālās administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļai – atvēršanai un datu apkopošanai. Visi aptaujas dati tiek uzglabāti līdz Ogres novada pašvaldības domes lēmuma pieņemšanai par ieceres “Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūve un teritorijas labiekārtošana” iepirkuma sarunu procedūras darba uzdevuma apstiprināšanu, pēc tam tos iznīcinot, ievērojot fizisko personu datu aizsardzību.

Metu konkursa vizuālie risinājumi pieejami relīzes pielikumā, kā arī Ikšķiles Tautas nama telpās.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi piedalīties!

INFORMĀCIJAI

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības domes 2023. gada 30. novembra lēmumu “Par Ogres novada pašvaldības iekšējo noteikumu Nr. 25/2023 “Metu konkursa Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūve un teritorijas labiekārtošana” žūrijas komisijas nolikums” pieņemšanu un metu konkursa žūrijas komisijas izveidi” tika izstrādāts un 2024. gada 13. augusta Metu konkursa “Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūve un teritorijas labiekārtošana” žūrijas komisijas sēdē apstiprināts šī metu konkursa nolikums, nosakot metu konkursa norises un Ogres novada pašvaldības atbalsta piešķiršanas kārtību, mērķi, pretendentu kvalifikācijas prasības un vērtēšanas kritērijus.

Metu konkursa mērķis – uzlabot Ikšķiles brīvdabas estrādi, tostarp tās skatuves daļu un tai piegulošo teritoriju, izstrādāt jumta risinājumu virs skatuves zonas, kas ne tikai uzlabos estrādes akustisko un estētisko kvalitāti, bet arī palīdzēs saglabāt vēsturiskos elementus, kas raksturīgi esošajai estrādei, nodrošinot to ilgtspēju. Papildus kritērijs un punkti tika piešķirti, ja tika piedāvāts jumta risinājums virs skatītāju sēdvietām.

Metu izstrādes  galvenie uzdevumi:

• saglabāt esošos vēsturiskos dolomīta mūra elementus;
  • izstrādāt priekšlikumu aizskatuves telpām ar pārģērbšanās telpu, labierīcībām un tehniskajām telpām 30 māksliniekiem;
  • izstrādāt risinājumu ūdensapgādei un kanalizācijai;
  • saglabāt visus teritorijā esošos (augošos) kokus;
  • izstrādāt seguma maiņu skatuves daļai, skatītāju zonai un piegulošajiem ceļiem teritorijā, saglabājot dolomīta atbalsta sienas skatuves daļā;
  • izstrādāt lietus ūdens kanalizācijas risinājumu estrādes daļā;
  • izstrādāt risinājumu pārvietojamo tualešu novietnei pasākumu laikā;
  • izstrādāt apgaismojuma risinājumu skatuvei un teritorijai, ņemot vērā esošo apgaismojumu;
  • izstrādāt ārējo ūdens pievadu tuvu skatuves zonai;
  • izstrādāt elektrības un datu kabeļu pievades risinājumu no skaņošanas zonas līdz skatuvei.

Līdz 2024. gada 17. jūlijam, piedāvājumus metu konkursam bija iesnieguši pieci dalībnieki. Metu konkursa žūrijas komisijas locekļi individuāli izvērtēja iesniegto piedāvājumu un vienbalsīgi nolēma vietas un godalgas piešķirt šādā kārtībā:

• 1.vieta metam ar devīzi “BRIM24“ – SIA ”Balts un melns” (3000 eiro);
  • 1.vieta metam ar devīzi “AIS11“ – SIA”BŪVDIZAINS” (3000 eiro);
  • 2.vieta metam ar devīzi “ESI24” – Pilnsabiedrība “ZGT” (2000 eiro);
  • 3.vieta metam ar devīzi “IKE24” – SIA “Valeinis un Stepe” (1000 eiro);
  • 4.vieta metam ar devīzi “LĪGOO”.

2024. gada 29. augustā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par Ogres novada pašvaldības metu konkursa “Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūve un teritorijas labiekārtošana” uzvarētāju un ieceres nodošanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.