Pašvaldība
Helmanis uzdod Grīnbergam un Helmanim novērst mēslošanu pie atkritumu konteineriem

E.Helmanis uzsver: “Arī atkritumu novietošana ārpus atkritumu konteineriem ir mēslošana. Bieži vien atkritumu konteineri daudzdzīvokļu māju pagalmos ir pārpildīti, līdz ar to atkritumi tiek izmētāti ap konteineriem, tāpat blakus konteineriem tiek novietoti lielgabarīta sadzīves atkritumi, mēbeles un dažādas citas nevajadzīgas lietas, piegružojot apkārtējo vidi. Tas nebūt nerada sakoptas pilsētas iespaidu, un tā vairs nedrīkst turpināties!”

Ogres novada pašvaldības policija turpmāk izmantos video novērošanas kameras, lai fiksētu atkritumu izmešanu ārpus vai blakus atkritumu konteineriem un sauktu mēslotājus pie atbildības.

Diemžēl ir novērots, ka daudzdzīvokļu māju konteinerus ar sadzīves atkritumiem piepilda privātmāju iedzīvotāji. U.Ulmanis atzīst, ka būtu svarīgi kontrolēt, kuriem privātmāju iedzīvotājiem ir noslēgti atkritumu izvešanas līgumi.

E.Helmanis uzdeva SIA “Ogres Namsaimnieks” kopā ar pašvaldības policiju meklēt risinājumus problēmai ar pārpildītajiem atkritumu konteineriem, vērtēt citu pilsētu piemērus, lai atrastu atbilstošāko. “Mums jāveido sakārtota vide visapkārt,” uzsver E. Helmanis. Nākamā tikšanās reize notiks nākamnedēļ, kad tiks izskatīti piedāvātie risinājumi.

Ogres novada pašvaldība aicina  iedzīvotājus rūpēties par savas apkārtnes tīrību un lielāku uzmanību pievērst atkritumu šķirošanai.