Pašvaldība
Helmanis: ATR nāks par labu laukiem un izlīdzinās nevienlīdzību

E.Helmanis atbalsta ATR un atgādina, ka 2009. gada teritoriālās reformas rezultātā Ogres pilsētai pievienoja lielu lauku teritoriju- 9 pagastus, kas stiepjas līdz pat 70 kilometru attālumā no Ogres, veidojot iedzīvotāju skaita ziņā lielāko novadu Latvijā. “Mūsu novadā lielākie ieguvēji ir pagasti, kuros ir daudz paveikts, lai uzlabotu iedzīvotāju dzīves vidi- saglabātas visas pagastu skolas, notiek plaša kultūras dzīve, pārbūvētas un būvētas estrādes, kapličas, atjaunotas baznīcas, ceļi, pārbūvēti ar cieto segumu divi ceļi piekļuvei pagastu centriem un veikti dažādi citi darbi.  Iedzīvotāju skaits pagastos strauji sarūk. Pēdējā laikā bieži izmanto saukli “Laukiem būt!”, tomēr šis sauklis šobrīd ir bez seguma. Tikai īstenojot ATR ir iespējams saglabāt un attīstīt lauku teritorijas, neļaut tām iznīkt un līdzsvarot iedzīvotāju skaita kritumu, apvienojot pagastus ar pilsētām un veidojot spēcīgus novadus,” uzsver domes priekšsēdētājs.

E.Helmanis prezidentam E.Levitam dāvināja grāmatu “Ogres kultūrvēsturiskās vērtības” un Ogres novada karti, ļaujot prezidentam vēlreiz iepazīties ar Ogres pilsētas un novada robežām, kas, īstenojot iepriekšējo teritoriālo reformu, netika loģiski izsvērtas un nav virzītas uz kopēju izaugsmi.

Ogres pilsēta iestiepjas Ikšķiles novada teritorijā. Bieži vien iedzīvotājam grūti atšķirt, kur beidzas vienas vai otras pašvaldības teritorijas, uzsver E.Helmanis: “Pārejot pāri ielai Ogrē, iedzīvotājs nokļūst Ikšķiles novadā. Esam centušies pārrunāt ar Ikšķiles novada vadību robežu maiņu, piedāvājot kaimiņu novadam viņiem izdevīgas un nepieciešamas teritorijas, kuras attīstīt, tomēr Ikšķiles novada vadība kategoriski iebilda. Lai Ogres pilsēta varētu turpināt palīdzēt pagastiem, svarīga ir pilsētas izaugsme ilgtermiņā un vieta, kur to darīt.

Apzinos, ka ir liela iespēja, ka pēc ATR īstenošanas un

jaunās domes ievēlēšanas varu vairs nebūt domes priekšsēdētājs, tomēr uzskatu, ka svarīgi domāt par mūsu valsts kopējo attīstību un labumu.”

Foto: Ilmārs Znotiņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja