Sports Vide Ziņas, jaunumi Pašvaldība
Zvaigžņu iela 9

Lai turpinātu klinšu kāpšanas sienas apkārtnē esošās teritorijas labiekārtošanas darbus, Ogres novada pašvaldības dome 30. martā atbalstīja būvju Zvaigžņu ielā 9, Ogrē, nojaukšanu.

Kādreizējā infrastruktūras objektā – ūdenstornī, kas atrodas Zvaigžņu ielā 11, Ogrē, tika izveidots unikāls aktīvās atpūtas un tūrisma objekts - Baltijā lielākā profesionālā kāpšanas siena. Pie bijušā ūdenstorņa izveidota klinšu kāpšanas siena sportistiem, kalnu tūristiem, alpīnistiem, savukārt pie palīgēkas - kāpšanas siena bērniem un jauniešiem ar vieglāku grūtību pakāpi. Lai veicinātu sporta, aktīvās atpūtas un tūrisma infrastruktūras objekta pieejamību, plānots veikt arī teritorijas labiekārtošanas darbus – izveidot autostāvvietu, piebraucamo ceļu, inventāra nomas punktu tipveida konteinerā, apgaismojumu, urnas, solus, velostatīvus, skatu platformu, biolabierīcības, žogu.

Tā kā piekļūt izveidotajai klinšu kāpšanas sienai iespējams tikai šķērsojot nekustamo īpašumu Zvaigžņu ielā 9, 2022.gada 31.martā pašvaldības dome nolēma atsavināt sabiedrības vajadzībām šajā zemes vienībā esošos četrus dzīvokļu īpašumus un domājamās daļas no palīgēkas un zemi. Šobrīd šis nekustamais īpašums pieder pašvaldībai. Lai turpinātu iesāktā projekta realizēšanu - piebraucamā ceļa un stāvlaukuma izveidi - pašvaldības dome pieņēma lēmumu nojaukt uz zemes vienības Zvaigžņu ielā 9, Ogrē esošās būves.

Zvaigžņu iela 9
Klinšu kāpšanas siena 20082022
Iedzīvotāji atbalsta ieceri izveidot kāpšanas sienu ūdenstornī